ŠPA: Rajo na začelju! Atletik dva mjeseca bez pobjede!

Eibar i Bilbao igrali 1:1 u 9. kolu Primere.  Hetafe prekinuo loš niz.  Fudbaleri Hetafea pobedili su u gostima ekipu Rajo Valjekana sa 2:1, u utakmici devetog kola španske Primere.

Fudbal 22.10.2018 | 08:00
Hetafe je poveo golom Dimitrija Fulkijea u 63. minutu, a na 2:0 je samo četiri minuta kasnije povisio Serhio Akieme autogolom.

Strelac jedinog pogotka za Rajo bio je Raul de Tomas u 73. minutu.

Meč je neslavno završio vezista Valjekana Oskar Treho, koji je u drugom minutu nadoknade dobio drugi žuti, a zatim i crveni karton.

Srpski internacionalac Nemanja Maksimović u dresu Hetafea proveo je još jedanput svih 90 minuta u igri, ali je ostao bez značajnijeg učinka.

Fudbaleri Hetafea upisali su treću pobedu od početka šampionata i prekinuli niz od četiri utakmice u LaLigi bez trijumfa i trenutno su deveti na tabeli sa 12 bodova.

Na drugoj strani, Rajo je na pretposlednjem, 19. mestu sa samo pet osvojih bodova.

Hetafe u narednom kolu dočekuje Betis, a Rajo Valjekano gostuje Đironi.

Eibar i Bilbao igrali 1:1 u 9. kolu Primere.

Davno je bio 20. avgust, kada je Atletik Bilbao poslednji put pobedio u Primeri. Stradao je tada na San Mamesu Leganes (2:1). Tačno dva meseca kasnije, Baskijci još nemaju pobedu, a odigrali su čak sedam utakmica.

Danas se nisu proslavili u gostima protiv Eibara – 1:1!

Zanimljivo, Bilbao je u tih sedam utakmica igrao i protiv Reala i protiv Barselone i nije poražen. Izgubio je samo od Real Sosijedada i Viljareala i to oba puta kod kuće. Međutim, ti remiji sa španskim velikanima nisu mu pomogli na tabeli, a tamo je stanje po Atletik prilično loše.

Bilbao je tek na 17. mestu, sa osam bodova, koliko ima i Leganes u "opasnoj zoni".

Eibar je poveo golom Brazilca Čarlesa iz penala u 17, ali je samo četiri minuta kasnije izjednačio Inaki Vilijams. Rezultat se do kraja meča više nije menjao.