БЛ: Бајерн коначно, Борусија не стаје!

Бајерн коначно победио, Алкасер сустигао Јовића. Фудбалери Бајерн Минхена победили су Волфсбург у гостима са 3:1, у осмом колу Бундеслиге, док је Борусија из Дортмунда савладала Штутгарт 4:0.  Борусија Дортмунд не стаје! Четврту утакмицу заредом у Бундеслиги фудбалери Борусије Дортмунд завршили су са најмање четири постигнута гола. И наравно уписали нови тријумф! Бајерн са десеторицом до три бода у Волфсбургу. .

Фудбал 20.10.2018 | 23:07
Бајерн је победио после два узастопна пораза и сада је други на табели немачког првенства.

Актуелни шампион Немачке је победио упркос томе што је од 57. минута имао играча мање после искључења Арјена Робена.

Борусија из Дортмунда је на водећем месту после победе резултатом у гостима. Стрелац је још једном био Пако Алкасер коме је у овој сезони потребно у просеку само 18 минуза за гол.

Постигао их је укупно седам и сустигао Луку Јовића који је од петка са седам погодака био први стрелац Бундеслиге.

"Милионери" су повели голом Санча у трећем минуту, Ројс је дуплирао предност до 23, да би Алкасер после асистенције Ројса само два минута касније погодио за 3:0.

Коначан резултат је поставио Максимилијан Филип у 85. минуту. Дортмунд има 20 бодова, четири више од Бајерна, а пет од трећепласираног Лајпцига.

Хофенхајм је са 3:1 победио Нирнберг, док су Бајер Леверкузен и Хановер су играли 2:2, а Аугсбург и Лајпциг нерешено без голова.

Борусија Дортмунд у одличној је форми и заслужено је на првом мјесту на табели послије осмог кола Бундеслиге.

“Милионери” су у суботу са убједљивих 4:0 “протутњали” кроз Штугарт и задржали четири бода предности над другопласираним Бајерном, који је такође славио као гост, у Волфсбургу.

Борусија је начела “швабе” поготком Џејдена Санча већ у трећем минуте утакмице, да би послије 25 минута игре овај меч био ријешен.

Капитен Ројс повисио је на 2:0 у 23. минуту, а двије минуте касније Пако Алкасер потврдио да је у страшној форми својим ДЕСЕТИМ голом у посљедњих шест утакмица, рачунајући и она три у дресу “црвене фурије”.

Штутгарт је положио оружје, а Филип је пет минута прије краја овјерио њихов пети пораз у сезони, којим су  остали приковани за дно табеле, у друштву Фортуне Диселдорф.

Бајерн је стигао је до побједе 3:1 на гостовању Волфсбургу иако је Арјен Робен црвеним картоном у другом полувремену закомпликовао живот својим саиграчима и дао наду “вуковима” да могу до преокрета.

Роберт Левандовски са два гола донио је Бајерну лијепу предност почетком другом полувремена, међутим, Вофлсбург је вратио неизвјесност поготком Вегхорста.

Она је међутим кратко трајала, јер је Џејмс Родригез у 72. минуту рутински искористио одлично додавање Левандовског и поставио коначних 3:1.

Пробуђени Хановер послије серије од четири пораза у прошлом колу савладао је Штутгарт код куће, а ове суботе водио је до четвртог минута судијске надокнаде у Леверкузену, када је Карим Белараби изједначио на 2:2 и спасио Бајер петог пораза у сезони.

Вељковићев Вердер држи корак са Дортмундом. Фудбалери Вердер Бремена победили су данас Шалке са 2:0, у осмом колу Бундеслиге.

Репрезентативац Србије Милош Вељковић одиграо је свих 90 минута за победнички састав, док је Матија Настасић меч провео на клупи Шалкеа.

Стрелац у Гелзенкирхену био је Максимилијан Егештајн у 43. и 66. минуту.

Вердер је други на табели немачког првенства са 17 бодова, док Шалке са шест заузима тек 16. место.