BL: Bajern konačno, Borusija ne staje!

Bajern konačno pobedio, Alkaser sustigao Jovića. Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su Volfsburg u gostima sa 3:1, u osmom kolu Bundeslige, dok je Borusija iz Dortmunda savladala Štutgart 4:0.  Borusija Dortmund ne staje! Četvrtu utakmicu zaredom u Bundesligi fudbaleri Borusije Dortmund završili su sa najmanje četiri postignuta gola. I naravno upisali novi trijumf! Bajern sa desetoricom do tri boda u Volfsburgu. .

Fudbal 20.10.2018 | 23:07
Bajern je pobedio posle dva uzastopna poraza i sada je drugi na tabeli nemačkog prvenstva.

Aktuelni šampion Nemačke je pobedio uprkos tome što je od 57. minuta imao igrača manje posle isključenja Arjena Robena.

Borusija iz Dortmunda je na vodećem mestu posle pobede rezultatom u gostima. Strelac je još jednom bio Pako Alkaser kome je u ovoj sezoni potrebno u proseku samo 18 minuza za gol.

Postigao ih je ukupno sedam i sustigao Luku Jovića koji je od petka sa sedam pogodaka bio prvi strelac Bundeslige.

"Milioneri" su poveli golom Sanča u trećem minutu, Rojs je duplirao prednost do 23, da bi Alkaser posle asistencije Rojsa samo dva minuta kasnije pogodio za 3:0.

Konačan rezultat je postavio Maksimilijan Filip u 85. minutu. Dortmund ima 20 bodova, četiri više od Bajerna, a pet od trećeplasiranog Lajpciga.

Hofenhajm je sa 3:1 pobedio Nirnberg, dok su Bajer Leverkuzen i Hanover su igrali 2:2, a Augsburg i Lajpcig nerešeno bez golova.

Borusija Dortmund u odličnoj je formi i zasluženo je na prvom mjestu na tabeli poslije osmog kola Bundeslige.

“Milioneri” su u subotu sa ubjedljivih 4:0 “protutnjali” kroz Štugart i zadržali četiri boda prednosti nad drugoplasiranim Bajernom, koji je takođe slavio kao gost, u Volfsburgu.

Borusija je načela “švabe” pogotkom Džejdena Sanča već u trećem minute utakmice, da bi poslije 25 minuta igre ovaj meč bio riješen.

Kapiten Rojs povisio je na 2:0 u 23. minutu, a dvije minute kasnije Pako Alkaser potvrdio da je u strašnoj formi svojim DESETIM golom u posljednjih šest utakmica, računajući i ona tri u dresu “crvene furije”.

Štutgart je položio oružje, a Filip je pet minuta prije kraja ovjerio njihov peti poraz u sezoni, kojim su  ostali prikovani za dno tabele, u društvu Fortune Diseldorf.

Bajern je stigao je do pobjede 3:1 na gostovanju Volfsburgu iako je Arjen Roben crvenim kartonom u drugom poluvremenu zakomplikovao život svojim saigračima i dao nadu “vukovima” da mogu do preokreta.

Robert Levandovski sa dva gola donio je Bajernu lijepu prednost početkom drugom poluvremena, međutim, Voflsburg je vratio neizvjesnost pogotkom Veghorsta.

Ona je međutim kratko trajala, jer je Džejms Rodrigez u 72. minutu rutinski iskoristio odlično dodavanje Levandovskog i postavio konačnih 3:1.

Probuđeni Hanover poslije serije od četiri poraza u prošlom kolu savladao je Štutgart kod kuće, a ove subote vodio je do četvrtog minuta sudijske nadoknade u Leverkuzenu, kada je Karim Belarabi izjednačio na 2:2 i spasio Bajer petog poraza u sezoni.

Veljkovićev Verder drži korak sa Dortmundom. Fudbaleri Verder Bremena pobedili su danas Šalke sa 2:0, u osmom kolu Bundeslige.

Reprezentativac Srbije Miloš Veljković odigrao je svih 90 minuta za pobednički sastav, dok je Matija Nastasić meč proveo na klupi Šalkea.

Strelac u Gelzenkirhenu bio je Maksimilijan Egeštajn u 43. i 66. minutu.

Verder je drugi na tabeli nemačkog prvenstva sa 17 bodova, dok Šalke sa šest zauzima tek 16. mesto.