ФРА: Противник није битан, они понижавају редом!

ПСЖ наставио да гази – нестварни Мбапе дао четири гола за 13 минута! Фудбалери Пари Сен Жермена победили су Лион са 5:0 у деветом колу Лиге 1.

Фудбал 07.10.2018 | 23:42
Мбапе четири за 13 минтуа, ПСЖ пет - Лион урнисан на Парку Принчева! Најбољи млади играч на планети за свега 13 минута, од 61. до 74. чак четири пута тресао мрежу Антонија Лопеса и постао најмлађи играч у историји франсуског фудбала са 19 година и девет месеци, којем је тако нешто пошло за руком - 5:0.

Након што су Црвену звезду савладали са 6:1 у среду, клуб из Париза славио је поново са пет голова предност и то против конкурента за титулу.

Лион је видео страшног Килијана Мбапеа, који је постигао четири гола за само 13 минута игре у другом полувремену.

Бразилац Нејмар је у деветом минуту донео предност Парижанима из пенала, а до краја полувремена виђена су два црвена картона, по један на обе стране. Искључени су Кимпембе (ПСЖ) у 32. и Тусар у 45+1 минуту.

Наставак меча донео је невероватног младог Француза.

Мбапе је голове постизао у 61, 66, 69. и 74. минуту. Килијан је био потпуно незаустављив и овом достигнућу доста ће се причати наредних дана, али и месеци.

Раније у токудана Марсеј је савладао Каен са 2:0, а Немања Радоњић од 90. минута нашао се на терену за домаћи састав. Рен је наставио кризу Монака, док је Бордо био убедљив против Нанта.

Њима противник није важан, они су способни да прегазе све пред собом! Пари Сен Жермен је у дербију француског фудбала демонстрирао силу против Лиона и још једном послао поруку читавој Европи да је овај тим у овој сезони спреман да иде до краја - по све могуће трофеје - 5:0 (1:0).

Фудбалери Црвене звезде протеклих дана су били предмет подсмеха након демолирања на Парку Принчева (1:6), али је јасно да је овај састав Томаса Тухела у стању да и далеко боље тимове, од оног којим располаже Владан Милојевић, баци на колена. Лионова одбрана је издржала само осам минута, након што је незадрживог Мбапеа срушио голман гостију Антони Лопес. Нејмар је био немилосрдан са беле тачке, али се Лионова игра није одмах распала, већ се на то чекало до 61. минута.

ПСЖ је пролазио кроз непријатне тренутке током средине првог полувремена, пошто је Преснел Кимпембе искључен због несмотреног старта над Ндомбелеом. Али, Лион се није снашао, иако је креирао неколико опасних напада, а онда је Лука Тузар зарадио други жути картон и у друго полувреме се ушло поравнатих снага.

Тај тренутак као да је уплашио екипу Бруна Женесија, која је у други део меча ушла као на стрелиште, а онда је се упалила машина звана Килијан Мбапе. Најбољи млади играч на планети је за свега 13 минута, од 61. до 74. чак четири пута тресао мрежу Антонија Лопеса и постао најмлађи играч у историји франсуског фудбала са 19 година и девет месеци, којем је тако нешто пошло за руком.

Екипа Томаса Тухела је тако успела да постила 11 голова на две утакмице у распомну од свега пет дана, а репрезентативну паузу дочекује са максималних 27 бодова из девет одиграних кола, гол разликом 32:6 и са осам бодова више у односу на другопласирани Лион.