FRA: Protivnik nije bitan, oni ponižavaju redom!

PSŽ nastavio da gazi – nestvarni Mbape dao četiri gola za 13 minuta! Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Lion sa 5:0 u devetom kolu Lige 1.

Fudbal 07.10.2018 | 23:42
Mbape četiri za 13 mintua, PSŽ pet - Lion urnisan na Parku Prinčeva! Najbolji mladi igrač na planeti za svega 13 minuta, od 61. do 74. čak četiri puta tresao mrežu Antonija Lopesa i postao najmlađi igrač u istoriji fransuskog fudbala sa 19 godina i devet meseci, kojem je tako nešto pošlo za rukom - 5:0.

Nakon što su Crvenu zvezdu savladali sa 6:1 u sredu, klub iz Pariza slavio je ponovo sa pet golova prednost i to protiv konkurenta za titulu.

Lion je video strašnog Kilijana Mbapea, koji je postigao četiri gola za samo 13 minuta igre u drugom poluvremenu.

Brazilac Nejmar je u devetom minutu doneo prednost Parižanima iz penala, a do kraja poluvremena viđena su dva crvena kartona, po jedan na obe strane. Isključeni su Kimpembe (PSŽ) u 32. i Tusar u 45+1 minutu.

Nastavak meča doneo je neverovatnog mladog Francuza.

Mbape je golove postizao u 61, 66, 69. i 74. minutu. Kilijan je bio potpuno nezaustavljiv i ovom dostignuću dosta će se pričati narednih dana, ali i meseci.

Ranije u tokudana Marsej je savladao Kaen sa 2:0, a Nemanja Radonjić od 90. minuta našao se na terenu za domaći sastav. Ren je nastavio krizu Monaka, dok je Bordo bio ubedljiv protiv Nanta.

Njima protivnik nije važan, oni su sposobni da pregaze sve pred sobom! Pari Sen Žermen je u derbiju francuskog fudbala demonstrirao silu protiv Liona i još jednom poslao poruku čitavoj Evropi da je ovaj tim u ovoj sezoni spreman da ide do kraja - po sve moguće trofeje - 5:0 (1:0).

Fudbaleri Crvene zvezde proteklih dana su bili predmet podsmeha nakon demoliranja na Parku Prinčeva (1:6), ali je jasno da je ovaj sastav Tomasa Tuhela u stanju da i daleko bolje timove, od onog kojim raspolaže Vladan Milojević, baci na kolena. Lionova odbrana je izdržala samo osam minuta, nakon što je nezadrživog Mbapea srušio golman gostiju Antoni Lopes. Nejmar je bio nemilosrdan sa bele tačke, ali se Lionova igra nije odmah raspala, već se na to čekalo do 61. minuta.

PSŽ je prolazio kroz neprijatne trenutke tokom sredine prvog poluvremena, pošto je Presnel Kimpembe isključen zbog nesmotrenog starta nad Ndombeleom. Ali, Lion se nije snašao, iako je kreirao nekoliko opasnih napada, a onda je Luka Tuzar zaradio drugi žuti karton i u drugo poluvreme se ušlo poravnatih snaga.

Taj trenutak kao da je uplašio ekipu Bruna Ženesija, koja je u drugi deo meča ušla kao na strelište, a onda je se upalila mašina zvana Kilijan Mbape. Najbolji mladi igrač na planeti je za svega 13 minuta, od 61. do 74. čak četiri puta tresao mrežu Antonija Lopesa i postao najmlađi igrač u istoriji fransuskog fudbala sa 19 godina i devet meseci, kojem je tako nešto pošlo za rukom.

Ekipa Tomasa Tuhela je tako uspela da postila 11 golova na dve utakmice u raspomnu od svega pet dana, a reprezentativnu pauzu dočekuje sa maksimalnih 27 bodova iz devet odigranih kola, gol razlikom 32:6 i sa osam bodova više u odnosu na drugoplasirani Lion.