Цвајта: Инголштат се распада, Унион други!

Берлинци славили у граду Аудија и Франкенштајна!

Фудбал 02.10.2018 | 09:15
Од доминантног тима који се прошетао кроз Цвајту пре три године и изборио историјско учешће у Бундеслиги, до испадања из елите и ево борбе за опстанак у другој лиги. Тешко је објаснити шта се то дешава са Инголштатом. Екипа коју са клупе предводи некадашњи тренер Вердера Александер Нури, а на терену има неколико озбиљних, бундеслигашких играча - Лескано, Кител, Беншоп, Марвин Матип - доживела је четврти везани пораз који је оставља на претпоследњем месту на табели. Иза је остао само ужасни Дуизбург.

Сва три бода из града Аудија однео је Унион Берлин, једини преостали непоражени тим лиге. Момци Урса Фишера тако су скочили на друго место и за лидером Келном заостају само три бода.

Победу Берлинцима обезбедили су Себастијан Андерсон са пенала у 43. минуту, односно Акаки Гогиа, који је погодио пола сата сата касније. Инголштат се касно пробудио. Стефан Кучке постигао је гол за 1:2 у 80. минуту. Јавила се тада нада да би домаћи могли да избегну пораз, али Унион се вешто бранио и на крају одбранио велика три бода.