Cvajta: Ingolštat se raspada, Union drugi!

Berlinci slavili u gradu Audija i Frankenštajna!

Fudbal 02.10.2018 | 09:15
Od dominantnog tima koji se prošetao kroz Cvajtu pre tri godine i izborio istorijsko učešće u Bundesligi, do ispadanja iz elite i evo borbe za opstanak u drugoj ligi. Teško je objasniti šta se to dešava sa Ingolštatom. Ekipa koju sa klupe predvodi nekadašnji trener Verdera Aleksander Nuri, a na terenu ima nekoliko ozbiljnih, bundesligaških igrača - Leskano, Kitel, Benšop, Marvin Matip - doživela je četvrti vezani poraz koji je ostavlja na pretposlednjem mestu na tabeli. Iza je ostao samo užasni Duizburg.

Sva tri boda iz grada Audija odneo je Union Berlin, jedini preostali neporaženi tim lige. Momci Ursa Fišera tako su skočili na drugo mesto i za liderom Kelnom zaostaju samo tri boda.

Pobedu Berlincima obezbedili su Sebastijan Anderson sa penala u 43. minutu, odnosno Akaki Gogia, koji je pogodio pola sata sata kasnije. Ingolštat se kasno probudio. Stefan Kučke postigao je gol za 1:2 u 80. minutu. Javila se tada nada da bi domaći mogli da izbegnu poraz, ali Union se vešto branio i na kraju odbranio velika tri boda.