ШПА - Голчина у Шпанији: Лоб потиљком, са 17 метара!

Сјајан погодак на мечу Селте и Хетафеа.  Хетафеов голман не би могао да ухвати ни бидермајер, али Селта не уме на Балаидосу! Селта се минималцем пробила до деобе четвртог места на табели.

Фудбал 01.10.2018 | 23:36
У последњем мечу седмог кола шпанске Примере, Селта и Хетафе ремизирали су 1:1 (1:0), а меч је обележио водећи погодак клуба из Вига.

Дубинску лопту са своје половине послао је Уго Мало, а све је добро испратио Максимилијано Гомез.

Иако је био окренут леђима голу, успео је да лобује истрчалог голмана гостију и да потиљком погоди са 17 метара!

Међутим, домаћи нису успели да сачувају предност, јер је Хаиме Мата у 78. минуту донео бод Хетафеу.

Мало је недостајало. Само 12 минута. Иако Селта ничим није импресионирала. Али је имала ту срећу да игра против тима чији је голман једноставно у лошој фази. Као клинац био је Давид Сорија у Реалу или Атлетику, са Севиљом је освојио и Лигу Европе, године седења на клупи учиниле су своје. Вечерас смо на Балаидосу могли да видимо и колико. Управо је голман Хетафеа поклонио Селти гол предности, али ни то није било клубу из Вига да оствари победу – 1:1 за крај седмог гола Примере.

Резултат којим ни једни ни други не би смели да буду посебно незадовољни. Селти јесте недостајало тих 12 минута да стигне до победе и деобе четвртог места на табели, али може само себе да криви. Није била бољи тим ни у првих 45 минута, а у другом полувремену све до гола резервисте Хаимеа Мате није показивала ни посебну жељу да игра. Водила је само зато што је Сорија направио катастрофалну грешку када је полетео у празно на пас Уга Маља и омогућио Максију Гомезу да четвртим голом у сезони начне госте.

Није вредело. Селта има опак проблем са утакмицама пред домаћом публиком. У последњих 10 чак седам ремија и само две победе. Само на једној утакмици од тих 10 нису примили гол и то против – Атлетика?! Али данас се једноставно склонила са пута ривалу. Морала је последња линија у једном тренутку да попусти пред толиким притиском. На крају се то и десило у 78. минуту. Немања Максимовић – играо је цео меч за Хетафе – покренуо је акцију коју је после асистенције Амата Ндиајеа крунисао Мата.

Тек онда је Селта поново почела да игра. Касно је било. И остаје питање зашто је екипа Антонија Мохамеда – пуно име Рикардо Антонио Мохамед Матијевић – одустала од нападачке игре која јој је иначе јача страна?