ŠPA - Golčina u Španiji: Lob potiljkom, sa 17 metara!

Sjajan pogodak na meču Selte i Hetafea.  Hetafeov golman ne bi mogao da uhvati ni bidermajer, ali Selta ne ume na Balaidosu! Selta se minimalcem probila do deobe četvrtog mesta na tabeli.

Fudbal 01.10.2018 | 23:36
U poslednjem meču sedmog kola španske Primere, Selta i Hetafe remizirali su 1:1 (1:0), a meč je obeležio vodeći pogodak kluba iz Viga.

Dubinsku loptu sa svoje polovine poslao je Ugo Malo, a sve je dobro ispratio Maksimilijano Gomez.

Iako je bio okrenut leđima golu, uspeo je da lobuje istrčalog golmana gostiju i da potiljkom pogodi sa 17 metara!

Međutim, domaći nisu uspeli da sačuvaju prednost, jer je Haime Mata u 78. minutu doneo bod Hetafeu.

Malo je nedostajalo. Samo 12 minuta. Iako Selta ničim nije impresionirala. Ali je imala tu sreću da igra protiv tima čiji je golman jednostavno u lošoj fazi. Kao klinac bio je David Sorija u Realu ili Atletiku, sa Seviljom je osvojio i Ligu Evrope, godine sedenja na klupi učinile su svoje. Večeras smo na Balaidosu mogli da vidimo i koliko. Upravo je golman Hetafea poklonio Selti gol prednosti, ali ni to nije bilo klubu iz Viga da ostvari pobedu – 1:1 za kraj sedmog gola Primere.

Rezultat kojim ni jedni ni drugi ne bi smeli da budu posebno nezadovoljni. Selti jeste nedostajalo tih 12 minuta da stigne do pobede i deobe četvrtog mesta na tabeli, ali može samo sebe da krivi. Nije bila bolji tim ni u prvih 45 minuta, a u drugom poluvremenu sve do gola rezerviste Haimea Mate nije pokazivala ni posebnu želju da igra. Vodila je samo zato što je Sorija napravio katastrofalnu grešku kada je poleteo u prazno na pas Uga Malja i omogućio Maksiju Gomezu da četvrtim golom u sezoni načne goste.

Nije vredelo. Selta ima opak problem sa utakmicama pred domaćom publikom. U poslednjih 10 čak sedam remija i samo dve pobede. Samo na jednoj utakmici od tih 10 nisu primili gol i to protiv – Atletika?! Ali danas se jednostavno sklonila sa puta rivalu. Morala je poslednja linija u jednom trenutku da popusti pred tolikim pritiskom. Na kraju se to i desilo u 78. minutu. Nemanja Maksimović – igrao je ceo meč za Hetafe – pokrenuo je akciju koju je posle asistencije Amata Ndiajea krunisao Mata.

Tek onda je Selta ponovo počela da igra. Kasno je bilo. I ostaje pitanje zašto je ekipa Antonija Mohameda – puno ime Rikardo Antonio Mohamed Matijević – odustala od napadačke igre koja joj je inače jača strana?