ШПА: Леванте стопирао Алавес, Бетис једва!

Снага Примере: Фењераш спречио да Реал и Барса добију друштво на врху! Леванте прекинуо серију лоших резултата.  Морон ушао у 84. и решио победника! Резервиста донео Бетису победу против Леганеса.

Фудбал 30.09.2018 | 23:28
Каква је лига шпанска Примера најбоље говори то што је фењераш данас победом спречио Алавес да постане лидер на табели?! Да, да... Алавес је могао да се победом изјендачи са Барсом и Реалом на табели, али је Леванте као последњепалсирани тим на табели успео да га савлада са 2:1 и да се одвоји са дна. Па рwците онда да Примера није јака и изједначена...

Леванте је био у серији очјаних резултата, док је Алавес као хит сезоне газио све пред собом. Ипак, данас се видело да разлика у квалитету није толика као што табела говори. Иако је и данас Алавес кренуо добро. Ноншаланцију Левантеове одбране је већ у петом минуту казнио малди нападач Собрино и искористио асистенцију Ибаја.

Ипак, Леванте се није успаничио као што је то било недавно против Севиље (2:6). Хемезов тим је наставио да игра стпрљиво и да ствара шансе. У 19. минуту је Рочина сјајно нашао Хасона који је главом закуцао лопту у мрежу за изједначење. Тотални преокрет је виђен већ у 36. минуту.  Моралес је прошао по левој страни, а Тоњо из прве спаковао лопту у мрежу.

До краја су домаћи успели да сачувају три бода и прекину серију лоших резултата...

Морон ушао у 84. и решио победника! Резервиста донео Бетису победу против Леганеса.

Мучио се Бетис у Севиљи против Леганеса, али је на крају дошао до победе од 1:0 у утакмици седмог кола шпанске Примере. Јунак навијача на стадиону Бенито Виљамарин био је нападач Лорен Морон који је минут пре краја затресао мрежу после додавања Хоакина.

Морон је на терен ушао шест минута пре краја утакмице, а веома брзо се добро снашао и показало се да је тренер Бетиса Кике Сетијен направио прави потез.

У првом полувремену Јусеф ен Несири и Набил ел Жар су пропустили прилике да доведу госте у вођство, а на другој страни могао је и Хоакин да затресе мрежу.

Ен Несири је у 69. минуту прокоцкао малтене идеалну прилику из непосредне близине и онда је стигла казна у завршници утакмице.