ŠPA: Levante stopirao Alaves, Betis jedva!

Snaga Primere: Fenjeraš sprečio da Real i Barsa dobiju društvo na vrhu! Levante prekinuo seriju loših rezultata.  Moron ušao u 84. i rešio pobednika! Rezervista doneo Betisu pobedu protiv Leganesa.

Fudbal 30.09.2018 | 23:28
Kakva je liga španska Primera najbolje govori to što je fenjeraš danas pobedom sprečio Alaves da postane lider na tabeli?! Da, da... Alaves je mogao da se pobedom izjendači sa Barsom i Realom na tabeli, ali je Levante kao poslednjepalsirani tim na tabeli uspeo da ga savlada sa 2:1 i da se odvoji sa dna. Pa rwcite onda da Primera nije jaka i izjednačena...

Levante je bio u seriji očjanih rezultata, dok je Alaves kao hit sezone gazio sve pred sobom. Ipak, danas se videlo da razlika u kvalitetu nije tolika kao što tabela govori. Iako je i danas Alaves krenuo dobro. Nonšalanciju Levanteove odbrane je već u petom minutu kaznio maldi napadač Sobrino i iskoristio asistenciju Ibaja.

Ipak, Levante se nije uspaničio kao što je to bilo nedavno protiv Sevilje (2:6). Hemezov tim je nastavio da igra stprljivo i da stvara šanse. U 19. minutu je Ročina sjajno našao Hasona koji je glavom zakucao loptu u mrežu za izjednačenje. Totalni preokret je viđen već u 36. minutu.  Morales je prošao po levoj strani, a Tonjo iz prve spakovao loptu u mrežu.

Do kraja su domaći uspeli da sačuvaju tri boda i prekinu seriju loših rezultata...

Moron ušao u 84. i rešio pobednika! Rezervista doneo Betisu pobedu protiv Leganesa.

Mučio se Betis u Sevilji protiv Leganesa, ali je na kraju došao do pobede od 1:0 u utakmici sedmog kola španske Primere. Junak navijača na stadionu Benito Viljamarin bio je napadač Loren Moron koji je minut pre kraja zatresao mrežu posle dodavanja Hoakina.

Moron je na teren ušao šest minuta pre kraja utakmice, a veoma brzo se dobro snašao i pokazalo se da je trener Betisa Kike Setijen napravio pravi potez.

U prvom poluvremenu Jusef en Nesiri i Nabil el Žar su propustili prilike da dovedu goste u vođstvo, a na drugoj strani mogao je i Hoakin da zatrese mrežu.

En Nesiri je u 69. minutu prokockao maltene idealnu priliku iz neposredne blizine i onda je stigla kazna u završnici utakmice.