Прва лига РС: Борац сломио ''српски Хофенхајм''!

Обећано - испуњено: Борац је лидер Српске! Головима Демира Јакуповића и Синише Дујаковића у другом полувремену Борац у дербију осмог кола Прве лиге Републике Српске савладао Слогу. Гости из Горњег Црњелова од 38. минута играли са играчем мање.

Фудбал 30.09.2018 | 20:30
Фудбалери бањалучког Борца савладали су досадашњег лидера Прве лиге РС Слогу резултатом 2:0, те тако од екипе из Горњег Црњелова преузели лидерску позицију, испунивши тако обећање које је уочи дербија дао шеф стручног штаба Дарко Војводић.

"Црвено-плави" оба гола постигли су у другом полувремену, а стријелци су били Демир Јакуповић и Синиша Дујаковић.

БОРАЦ - СЛОГА 2:0 (0:0)

Мреже су након првих 45 минута мировале.

Иако су обје екипе имале неколико солидних прилика, Саша Кајкут и Александар Радуловић с једне, односно Драгиша Комарчевић с друге стране, гледаоци на Градском стадиону нису видјели голове.

Гости су у наставак меча ушли са десет играча у пољу, јер је у 38. минуту Душан Ристић добио други жути, односно црвени картон.

На крају првог полувремена, на захтјев главног судије Милоша Гиговића, одстрањен је са клупе службени представник гостију Перица Трифковић, због погрдних ријечи упућених главном арбитру.

Од самог старта другог дијела тим Дарка Војводића кренуо је офанзивно ка голу ривала, а напори су се исплатили у 59. минуту.

Демир Јакуповић ослободио се својих чувара и матирао голмана гостију Боришу Бодирогу. Био је то његов четврти погодак у сезони.

Покушавали су гости преко свог капитена Комарчевића и са играчем мање доћи до бода, али нису успјели. Напротив, у финишу су примили још један погодак.

Коначних 2:0 у 87. минуту поставио је Синиша Дујаковић.

Бањалучани су са ова три бода преузели врх табеле и једина су екипа у прволигашком друштву која у првих осам утакмица није осјетила горчину пораза.

БОРАЦ: Саватовић, Јакуповић (81. Чудић), Кајкут, Радуловић, Ћосић, Си. Дујаковић (89. Рељић), Мојовић, Даниловић, Буразор, Мазић, Аничић (67. Шикањић). Тренер: Дарко Војводић.

СЛОГА: Бодирога, Матовић (85. Миљковић), Панић, Арнаутовић, Николић (77. Мацановић), Комарчевић, Леканић, Ристић, Марковић, Делић (66. Васић), Михајловић. Тренер: Драган Мићић.