Prva liga RS: Borac slomio ''srpski Hofenhajm''!

Obećano - ispunjeno: Borac je lider Srpske! Golovima Demira Jakupovića i Siniše Dujakovića u drugom poluvremenu Borac u derbiju osmog kola Prve lige Republike Srpske savladao Slogu. Gosti iz Gornjeg Crnjelova od 38. minuta igrali sa igračem manje.

Fudbal 30.09.2018 | 20:30
Fudbaleri banjalučkog Borca savladali su dosadašnjeg lidera Prve lige RS Slogu rezultatom 2:0, te tako od ekipe iz Gornjeg Crnjelova preuzeli lidersku poziciju, ispunivši tako obećanje koje je uoči derbija dao šef stručnog štaba Darko Vojvodić.

"Crveno-plavi" oba gola postigli su u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Demir Jakupović i Siniša Dujaković.

BORAC - SLOGA 2:0 (0:0)

Mreže su nakon prvih 45 minuta mirovale.

Iako su obje ekipe imale nekoliko solidnih prilika, Saša Kajkut i Aleksandar Radulović s jedne, odnosno Dragiša Komarčević s druge strane, gledaoci na Gradskom stadionu nisu vidjeli golove.

Gosti su u nastavak meča ušli sa deset igrača u polju, jer je u 38. minutu Dušan Ristić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Na kraju prvog poluvremena, na zahtjev glavnog sudije Miloša Gigovića, odstranjen je sa klupe službeni predstavnik gostiju Perica Trifković, zbog pogrdnih riječi upućenih glavnom arbitru.

Od samog starta drugog dijela tim Darka Vojvodića krenuo je ofanzivno ka golu rivala, a napori su se isplatili u 59. minutu.

Demir Jakupović oslobodio se svojih čuvara i matirao golmana gostiju Borišu Bodirogu. Bio je to njegov četvrti pogodak u sezoni.

Pokušavali su gosti preko svog kapitena Komarčevića i sa igračem manje doći do boda, ali nisu uspjeli. Naprotiv, u finišu su primili još jedan pogodak.

Konačnih 2:0 u 87. minutu postavio je Siniša Dujaković.

Banjalučani su sa ova tri boda preuzeli vrh tabele i jedina su ekipa u prvoligaškom društvu koja u prvih osam utakmica nije osjetila gorčinu poraza.

BORAC: Savatović, Jakupović (81. Čudić), Kajkut, Radulović, Ćosić, Si. Dujaković (89. Reljić), Mojović, Danilović, Burazor, Mazić, Aničić (67. Šikanjić). Trener: Darko Vojvodić.

SLOGA: Bodiroga, Matović (85. Miljković), Panić, Arnautović, Nikolić (77. Macanović), Komarčević, Lekanić, Ristić, Marković, Delić (66. Vasić), Mihajlović. Trener: Dragan Mićić.