ШПА: Меси спасилац Барсе са клупе!

Каталонци из три првенствене утакмице, одигране за осам дана, извукли само два бода.  Барса је баш у кризи - Меси са клупе морао да вади кестење из ватре! Атлетик Билбао освојио бод на Ноу Кампу.

Фудбал 29.09.2018 | 19:15
Нешто је труло у Барселони! Каталонски гигант на свом терену је одиграо 1:1 са Атлетиком из Билбаа (1:1) у дерби утакмици седмог кола шпанске Примере. То је Каталонцима трећи узастопни меч без тријумфа у шампионату и јасно је да нешто мора да се мења.

Тренер Ернесто Валверде утакмицу је почео без Лионела Месија и може се рећи да га је на крају то и коштало бољег резултата.

Барселона је, очекивано, агресивније отворила меч и имала прву шансу преко Луиса Суареза који је у седмом минуту шутирао поред леве стативе. Брзо је стигао одговор храбрих гостију и у 12. минуту Ињаки Вилијамс је прошао попут Суареза.

Барсин Уругвајац је у 26. минуту прокоцкао још једну добру прилику, а казна за то стигла је 15 минута касније када је Оскар де Маркос „ухватио“ један центаршут са леве стране и скренуо га у мрежу. Могао је домаћин у финишу првог полувремена да изједначи, међутим, Унаи Симон је у последњем тренутку изблокирао ударац Филипеа Кутиња.

У 55. минуту је Ернесто Валверде морао да убаци Лионела Месија, а извукао је Артуро Видал. А осам минута касније Кутињо је упропастио још једну прилику за изједначење.

Улазак Месија размрдао је редове Барселоне, а у 77. минуту Аргентинац је погодио стативу. То је била најава изједначења, а шест минута пре краја утакмице Мунид Ел Хадади најбоље се снашао после ударца Месија који је испао као идеална асистенција и затресао мрежу.

У 88. минуту Суарезу је поништен погодак због офсајда, а упркос свим налетима домаћина, Барселона у самој завршници утакмице није успела да направи потпуни преокрет и освоји сва три бода.