ŠPA: Mesi spasilac Barse sa klupe!

Katalonci iz tri prvenstvene utakmice, odigrane za osam dana, izvukli samo dva boda.  Barsa je baš u krizi - Mesi sa klupe morao da vadi kestenje iz vatre! Atletik Bilbao osvojio bod na Nou Kampu.

Fudbal 29.09.2018 | 19:15
Nešto je trulo u Barseloni! Katalonski gigant na svom terenu je odigrao 1:1 sa Atletikom iz Bilbaa (1:1) u derbi utakmici sedmog kola španske Primere. To je Kataloncima treći uzastopni meč bez trijumfa u šampionatu i jasno je da nešto mora da se menja.

Trener Ernesto Valverde utakmicu je počeo bez Lionela Mesija i može se reći da ga je na kraju to i koštalo boljeg rezultata.

Barselona je, očekivano, agresivnije otvorila meč i imala prvu šansu preko Luisa Suareza koji je u sedmom minutu šutirao pored leve stative. Brzo je stigao odgovor hrabrih gostiju i u 12. minutu Injaki Vilijams je prošao poput Suareza.

Barsin Urugvajac je u 26. minutu prokockao još jednu dobru priliku, a kazna za to stigla je 15 minuta kasnije kada je Oskar de Markos „uhvatio“ jedan centaršut sa leve strane i skrenuo ga u mrežu. Mogao je domaćin u finišu prvog poluvremena da izjednači, međutim, Unai Simon je u poslednjem trenutku izblokirao udarac Filipea Kutinja.

U 55. minutu je Ernesto Valverde morao da ubaci Lionela Mesija, a izvukao je Arturo Vidal. A osam minuta kasnije Kutinjo je upropastio još jednu priliku za izjednačenje.

Ulazak Mesija razmrdao je redove Barselone, a u 77. minutu Argentinac je pogodio stativu. To je bila najava izjednačenja, a šest minuta pre kraja utakmice Munid El Hadadi najbolje se snašao posle udarca Mesija koji je ispao kao idealna asistencija i zatresao mrežu.

U 88. minutu Suarezu je poništen pogodak zbog ofsajda, a uprkos svim naletima domaćina, Barselona u samoj završnici utakmice nije uspela da napravi potpuni preokret i osvoji sva tri boda.