Цвајта: Бохум, ипак, није за Бундеслигу!

Дуизбургу нема спаса. . .

Фудбал 29.09.2018 | 19:00
Свака част Бохуму на лепој, атрактивној игри ове сезоне, али чета Робина Дута мораће да поради на многим стварима како би постала конкурентна највећим фаворитима за прва три места. Бохум је поново изгубио и то након што је успео да преокрене на 2:1 после рано примљеног гола.

Кључни детаљ догодио се у 32. минуту утакмице, када је искусни Француз Антони Лосила зарадио искључење. Голови Хинтерзера и Хогланда дуго су одржавали предност гостију, међутим у 77. минуту Глацел је погодио за 2:2 и морал фудбалера Бохума срушио се као кула од карата. Погодак Шнатерера шест минута пре краја био је класичан нокаут - 3:2.

А Дуизбургу, чини се, нема помоћи. Зебре на страни понеки бод још и кљуцну, код куће - ни да опепеле. Четврти меч и четврти пораз. Сва три бода са Шауинсланд арене однео је захуктали Регензбург који од оног чуда у Хамбургу - славио 5:0 против некадашњег шампиона Европе и једног од највећих фаворита за повратак у Бундеслигу - игра "као бесан". Ово му је трећи везани тријумф, а добро је познато колико је у Цвајти тешко повезати и два славља. Регензбург је брзо повео са 2:0, у 11. и 13. минуту. Домаћи су одговорили једним голом недуго затим, али то је било све с њихове стране. Гости су са пенала оверили три бода у 78. минуту.

У трећем мечу дана Падерборн је испоштовао традицију. По шест пут у последњих седам утакмица пао је Ауе - 1:0.