Cvajta: Bohum, ipak, nije za Bundesligu!

Duizburgu nema spasa. . .

Fudbal 29.09.2018 | 19:00
Svaka čast Bohumu na lepoj, atraktivnoj igri ove sezone, ali četa Robina Duta moraće da poradi na mnogim stvarima kako bi postala konkurentna najvećim favoritima za prva tri mesta. Bohum je ponovo izgubio i to nakon što je uspeo da preokrene na 2:1 posle rano primljenog gola.

Ključni detalj dogodio se u 32. minutu utakmice, kada je iskusni Francuz Antoni Losila zaradio isključenje. Golovi Hinterzera i Hoglanda dugo su održavali prednost gostiju, međutim u 77. minutu Glacel je pogodio za 2:2 i moral fudbalera Bohuma srušio se kao kula od karata. Pogodak Šnaterera šest minuta pre kraja bio je klasičan nokaut - 3:2.

A Duizburgu, čini se, nema pomoći. Zebre na strani poneki bod još i kljucnu, kod kuće - ni da opepele. Četvrti meč i četvrti poraz. Sva tri boda sa Šauinsland arene odneo je zahuktali Regenzburg koji od onog čuda u Hamburgu - slavio 5:0 protiv nekadašnjeg šampiona Evrope i jednog od najvećih favorita za povratak u Bundesligu - igra "kao besan". Ovo mu je treći vezani trijumf, a dobro je poznato koliko je u Cvajti teško povezati i dva slavlja. Regenzburg je brzo poveo sa 2:0, u 11. i 13. minutu. Domaći su odgovorili jednim golom nedugo zatim, ali to je bilo sve s njihove strane. Gosti su sa penala overili tri boda u 78. minutu.

U trećem meču dana Paderborn je ispoštovao tradiciju. Po šest put u poslednjih sedam utakmica pao je Aue - 1:0.