Цвајта - Тероде, први голгетер Европе: 4+3+2+2+1+2+2=16!

Серија без краја. . . !

Фудбал 28.09.2018 | 21:55
Сви епитети су истрошени претходних недеља. Велика је мука како назвати ово што ради Симон Тероде у дресу Келна. На седмој утакмици заредом искусни нападач ког су Јарчеви летос платили свега 3.000.000 евра успео је да се упише у стрелце. Не, није дао један гол, поново два комада! Терор се наствља. Ко се још сећа Џона Кордобе, скупоценог појачања из Мајнца од пре годину дана?

Келн је вечерас доста лако изашао на крај са Арминијом у Билефелду (3:1), чиме се учврстио на првом месту на табели. Симон Тероде погађао је у кључним моментима - у последњим секундама првог полувремена, као аперкат у браду домаћина, а онда и у 70. минуту, таман што су фудбалери Арминије помислили да могу да преузму конце игре у своју руке и озбиљније нападну. То је био директ после ког није било устајања.

Све остало остаје у сенци страшног Теродеа о коме ће Јоги Лев дефинитивно морати озбиљно да поразмисли наредних дана, пре него што саопшти списак за наредне утакмице Панцера. Уосталом, момак који је од старта сезоне постигао 16 голова на седам утакмица - и тешко да му има премца у Европи, рачунајући све лиге које су кренуле с краја лета - свакако заслужује барем разматрање.

С два комада вечерас Тероде је стигао до 101. поготка у Цвајти на 194. утакмици. Апсолутни краљ стрелаца друге лиге. Ово му је четврти пут у сезони да постиже два гола на утакмици. Једном је дао хет-трик, а у ДФБ купу бројао је чак до четири на једном сусрету.

У другој утакмици вечерас Холштајн је тукао Дармштат са 4:2 и сада је на само бод заостатка од другог места, које деле Унион Берлин Хамбургер.