Cvajta - Terode, prvi golgeter Evrope: 4+3+2+2+1+2+2=16!

Serija bez kraja. . . !

Fudbal 28.09.2018 | 21:55
Svi epiteti su istrošeni prethodnih nedelja. Velika je muka kako nazvati ovo što radi Simon Terode u dresu Kelna. Na sedmoj utakmici zaredom iskusni napadač kog su Jarčevi letos platili svega 3.000.000 evra uspeo je da se upiše u strelce. Ne, nije dao jedan gol, ponovo dva komada! Teror se nastvlja. Ko se još seća Džona Kordobe, skupocenog pojačanja iz Majnca od pre godinu dana?

Keln je večeras dosta lako izašao na kraj sa Arminijom u Bilefeldu (3:1), čime se učvrstio na prvom mestu na tabeli. Simon Terode pogađao je u ključnim momentima - u poslednjim sekundama prvog poluvremena, kao aperkat u bradu domaćina, a onda i u 70. minutu, taman što su fudbaleri Arminije pomislili da mogu da preuzmu konce igre u svoju ruke i ozbiljnije napadnu. To je bio direkt posle kog nije bilo ustajanja.

Sve ostalo ostaje u senci strašnog Terodea o kome će Jogi Lev definitivno morati ozbiljno da porazmisli narednih dana, pre nego što saopšti spisak za naredne utakmice Pancera. Uostalom, momak koji je od starta sezone postigao 16 golova na sedam utakmica - i teško da mu ima premca u Evropi, računajući sve lige koje su krenule s kraja leta - svakako zaslužuje barem razmatranje.

S dva komada večeras Terode je stigao do 101. pogotka u Cvajti na 194. utakmici. Apsolutni kralj strelaca druge lige. Ovo mu je četvrti put u sezoni da postiže dva gola na utakmici. Jednom je dao het-trik, a u DFB kupu brojao je čak do četiri na jednom susretu.

U drugoj utakmici večeras Holštajn je tukao Darmštat sa 4:2 i sada je na samo bod zaostatka od drugog mesta, koje dele Union Berlin Hamburger.