Улм намучио Бајерн пред пут за Београд!

Први противник Црвене звезде у Еврокупу, до 40. минута је имао активан резултат у сусрету са прваком Немачке.

Кошарка 29.09.2018 | 11:30
Екипа Улма, која у уторак гостује Црвеној звезди у оквиру 1. кола Еврокупа, почела је домаћи шампионат поразом од Бајерна - 77:82 (19:27, 19:19, 19:16, 20:20).

Изабраници Дејана Радоњића су у 34. минуту имали девет поена предности (64:73), али им Улм није дозволио да "преломе" утакмицу и два минута касније пришао је на 72:73.

Бајерн није дао вођство, али је домаћин имао шансу за преокрет или продужетак све до тридесетак секунди пре краја, када је након изгубљене лопте Улма уследила казна у виду тројке Петерија Копонена - 74:80.

Занимљиво је да дрес Звездиног ривала носе чак тројица бивших играча овдашњих клубова.

Кејтин Рајнхарт, који је Бајерну убацио 15 поена (тројке 5/7), зимус је био у Игокеи, Патрик Милер (7п, 4ас) у првом делу прошле сезоне је био члан Партизана, док је Рајан Томпсон (7п, 6ск) пре три године имао неуспешну епизоду управо у Звезди.

Баварце су у петак предводили Копонен са 18 и Стефан Јовић са 17 поена.

Владимир Лучић додао је 13 поена, четири скока и четири асистенције за чак 32 минута на паркету, а Немања Дангубић за осам минута остао без учинка (шут 0/2) на дебију у Бундес лиги.

Осим Звезде и Улма, у А групи Еврокупа такмичиће се Галатасарај, Андора, Бреша и Монако.

Извор: мондо.рс