АБА: Почело је катастрофом Морнара у Љубљани!

Олимпија у премијерном мечу АБА лиге 2018/19 декласирала прошлосезонског полуфиналисту плеј-офа.  Олимпија победила Морнар – полуфиналиста АБА лиге потучен до колена! Кошаркаши љубљанске Олимпије победили су Морнар на старту нове сезоне АБА лиге са 87:66.

Кошарка 28.09.2018 | 20:10
Словеначка екипа је била боља током читавог меча упркос дабл-дабл учинку центра Барана Уроша Луковића.

Најефикаснији је код победника су били Мирза Бегић и Блаж Месичек са по 16 поена, док је Дражен Бубнић додао 14. У Морнару су се истакли Урош Луковић са 11 поена и исто толико скокова, те Немања Врањеш са 12 поена и Страхиња Мићовић са 10 поена.

Већ до краја прве деонице, Олимпија је створила двоцифрену предност коју је добро чувала. Бивши плеј Црвене звезде Никола Ребић је украденом лоптом у другој четвртини после тројке Немање Врањеша за 37:32 унео мало неизвесности, али се Олимпија консолидовала и на полувреме отишла са +8, 40:32.

У наставку су Врањеш и Мићовић одржавали Морнар на десетак поена заостатка тројкама све до три и по минута пред крај треће четвртине.

Тада Бегић и Лапорник погађају за два, Месичек даје тројку и Олимпија се одмиче на 61:44. Нова тројка Врањеша није много помогла Баранима који су у четврту четвртину ушли са великим заостатком 64:49.

Морнар је потом пао и више није било повратка у меч за екипу из Бара. Лапорник, Месичек и Бубнић су то искористили, погађали и створили недостижну предност за словеначки тим.

Олимпија је водила и +28 на 85:57, до краја је мало попустила али је прошлогодишњи полуфиналиста АБА лиге само успео да ублажи пораз и неуспех на старту нове сезоне.

Екипи Морнара биће тешко да понови успех из претходне сезоне, када је била најпријатније изненађење регионалне лиге и заузела четврто место, испред великана као што су Партизан, Олимпија, Цибона...

Управо Олимпија дочекала је Морнар у "Стожицама" на старту новог циклуса и предвођена ветераном Мирзом Бегићем славила победу са 21 поеном разлике - 87:66 (25:14, 15:18, 24:17, 23:17).

Љубљанчани су први пут стекли двоцифрену предност у 9. минуту (23:13), а Морнар од тог тренутка практично није озбиљније запретио.

Максималних "плус 26" на семафору је стајало три минута пре краја, када је било 83:57.

Олимпија у следећем колу гостује Партизану, док Морнар иде у Ново Место на дуел са Крком, али пре тога ће дебитовати у Еврокупу, против јаке екипе Уникса на свом паркету.

ОЛИМПИЈА: Месичек 16 (5ск, 7ас, 4изг), Бегић 16 (9ск), Бубнић 14 (тројке 4/6, 3ск, 3ас), Лапорник 11 (5ас), Шпан 11 (4ск)...

МОРНАР: Врањеш 12 (4/13 из игре, 6ас, 3изг), Луковић 11 (11ск), Мићовић 10...

Извор: Б92/мондо.рс