Звезда показала моћ и подигла Суперкуп!

Доминација изабраника Милана Томића у дуелу прошлосезонских финалиста АБА плеј-офа.  Суров реванш за Евролигу – Звезда преко Будућности до Суперкупа! Кошаркаши Црвене звезде освојили су први трофеј у сезони пошто су декласирали Будућност за пехар АБА Суперкупа – 89:75.

Кошарка 24.09.2018 | 09:00
Кошаркаши Црвене звезде освојили су први трофеј у сезони 2018/19, АБА Суперкуп!

У дворани Игокее у Лакташима, актуелни шампион, екипа Будућности, "прегажен" је у првих двадесетак минута, а након тога су Подгоричани успоставили равнотежу и успели да изборе резултатски частан пораз.

Црвена звезда - Будућност 89:75 (28:16, 29:16, 21:23, 11:20)!

Црвено-бели су овим заокружили лето без пораза, пошто су пре 3-0 у Лакташима, имали 5-0 у припремним мечевима одиграним у Београду.

До Суперкупа су стигли играјући све боље из утакмице у утакмицу, а сада се већ мало ко сећа да су на старту турнира губили од Олимпије на полувремену. Против Будућности су демонстрирали и одличну физичку припремљеност, јер им је то био трећи меч за три дана, док је ривал имао дан одмора између четвртфинала и полуфинала.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регленд 10 (7ас), Човић, Перпероглу 12 (тројке 4/5, 4ас), Ненадић 8 (5ас, 3укр), Лазић 3 (5ск, 2ас), Фаје 14 (4ск, 2ас, 2блк, 3изг), Берон 4 (4ас), Добрић 12 (тројке 4/6), Ристић 5, Симанић, Цирбес 13 (5ск), Оџо 8.

БУДУЋНОСТ: Џексон 7 (5ск, 5ас, 3изг), Ивановић, Су. Шеховић, Е. Кларк 11, Баровић 19 (5ск), К. Кларк 9 (6ск), Гордић 7, Илић, Крафт 2, З. Николић, Поповић 4, Д. Николић 16 (тројке 4/6).

Томићев тим је у првом полувремену одиграо перфектно и у одбрани и у нападу. У том делу меча је Звезда забележила 18 од укупно 28 асистенција и постигла девет од својих 12 тројки (из 23 шута).

У првим минутима сјајан је био МВП Суперкупа Мохамед Фаје, њему уз раме Џо Регленд и Маик Цирбес, а онда су се један по један прикључивали Перпероглу, Добрић, Ненадић, Оџо...

Предност је вртоглаво расла из часа у час, у 14. минуту је први пут било 20 разлике (41:21), а у 18. минуту су црвено-бели дуплирали учинак Будућности - 54:27.

Врхунац егзибиције уследио је у 22. минуту, када је Маик Цирбес блокирао шут за три Ерла Кларка и који секунд касније закуцао у контри (61:34).

Будућност се колико-толико тргнула, серијом 8:0 смањила је на 63:44, али о преокрету није било ни говора, јер су Добрић, Перпероглу и Оџо изрешетали кош Џикићевог састава (85:59 - 32. минут). Тек тада су се Београђани задовољили постигнутим, Милан Томић је повукао носиоце игре (ушли су сви сем Филипа Човића) и дозволио ривалу да спаси част.

На старту АБА лиге играће Звезда - Цибона (петак) и Будућност - Крка (1. октобра), а већ 7. октобра на програму је велики дерби у "Морачи": Будућност - Звезда!

"Црвено-бели" су одиграли фантастичну утакмицу у финалу турнира у Лакташима, прегазили ривала ривала и реванширали му се за пораз у прошлосезонском финалу регионалног такмичења.

Тренер Милан Томић је тако на најбољи начин почео у београдском клубу и већ сада је јасно да ће бити највећи фаворити да врате круну, ка ои да могу да нападну трофеј Еврокупа.

Дуел у хали Игокее решен је већ у првом полувремену, када су "црвено-бели" на крилима добре одбране и сјајног шута, затрпали кош ривала. После првих 10 минута имали су 12 поена предности, на полувремену је већ било 20+ и Будућност није била ни близу да се врати.

Вођство је у једном тренутку ишло и до 27 разлике за јасну поруку пред почетак нове лигашке сезоне.

Звезда је погодила 12 тројки из 21 покушаја, а најефикасније био је Мухамад Фаје са 14 поена (3-3 за два, 1-3 за три) који је на крају добио искључујућу грешку, док су по 12 додали Огњен Добрић и Стратос Перпероглу. Занимљиво је да су обојица све своје поене забележили ван линије 6,75.

Између њих се убацио центар Маик Цирбес са 13, док је двоцифрени био и Регленд са 10 поена и 7 асистенција.

С друге стране, истакао се Филип Баровића са 19 поена, три поена мање постигао је Данило Николић (у једном тренутку имао серију 4/4 за три), а Ерл Кларк се зауставио на 11.

Споменути Фаје проглашен за МВП АБА Суперкупа у Лакташима.

Извор: мондо.рс/Б92