Zvezda pokazala moć i podigla Superkup!

Dominacija izabranika Milana Tomića u duelu prošlosezonskih finalista ABA plej-ofa.  Surov revanš za Evroligu – Zvezda preko Budućnosti do Superkupa! Košarkaši Crvene zvezde osvojili su prvi trofej u sezoni pošto su deklasirali Budućnost za pehar ABA Superkupa – 89:75.

Košarka 24.09.2018 | 09:00
Košarkaši Crvene zvezde osvojili su prvi trofej u sezoni 2018/19, ABA Superkup!

U dvorani Igokee u Laktašima, aktuelni šampion, ekipa Budućnosti, "pregažen" je u prvih dvadesetak minuta, a nakon toga su Podgoričani uspostavili ravnotežu i uspeli da izbore rezultatski častan poraz.

Crvena zvezda - Budućnost 89:75 (28:16, 29:16, 21:23, 11:20)!

Crveno-beli su ovim zaokružili leto bez poraza, pošto su pre 3-0 u Laktašima, imali 5-0 u pripremnim mečevima odigranim u Beogradu.

Do Superkupa su stigli igrajući sve bolje iz utakmice u utakmicu, a sada se već malo ko seća da su na startu turnira gubili od Olimpije na poluvremenu. Protiv Budućnosti su demonstrirali i odličnu fizičku pripremljenost, jer im je to bio treći meč za tri dana, dok je rival imao dan odmora između četvrtfinala i polufinala.

CRVENA ZVEZDA: Reglend 10 (7as), Čović, Perperoglu 12 (trojke 4/5, 4as), Nenadić 8 (5as, 3ukr), Lazić 3 (5sk, 2as), Faje 14 (4sk, 2as, 2blk, 3izg), Beron 4 (4as), Dobrić 12 (trojke 4/6), Ristić 5, Simanić, Cirbes 13 (5sk), Odžo 8.

BUDUĆNOST: Džekson 7 (5sk, 5as, 3izg), Ivanović, Su. Šehović, E. Klark 11, Barović 19 (5sk), K. Klark 9 (6sk), Gordić 7, Ilić, Kraft 2, Z. Nikolić, Popović 4, D. Nikolić 16 (trojke 4/6).

Tomićev tim je u prvom poluvremenu odigrao perfektno i u odbrani i u napadu. U tom delu meča je Zvezda zabeležila 18 od ukupno 28 asistencija i postigla devet od svojih 12 trojki (iz 23 šuta).

U prvim minutima sjajan je bio MVP Superkupa Mohamed Faje, njemu uz rame Džo Reglend i Maik Cirbes, a onda su se jedan po jedan priključivali Perperoglu, Dobrić, Nenadić, Odžo...

Prednost je vrtoglavo rasla iz časa u čas, u 14. minutu je prvi put bilo 20 razlike (41:21), a u 18. minutu su crveno-beli duplirali učinak Budućnosti - 54:27.

Vrhunac egzibicije usledio je u 22. minutu, kada je Maik Cirbes blokirao šut za tri Erla Klarka i koji sekund kasnije zakucao u kontri (61:34).

Budućnost se koliko-toliko trgnula, serijom 8:0 smanjila je na 63:44, ali o preokretu nije bilo ni govora, jer su Dobrić, Perperoglu i Odžo izrešetali koš Džikićevog sastava (85:59 - 32. minut). Tek tada su se Beograđani zadovoljili postignutim, Milan Tomić je povukao nosioce igre (ušli su svi sem Filipa Čovića) i dozvolio rivalu da spasi čast.

Na startu ABA lige igraće Zvezda - Cibona (petak) i Budućnost - Krka (1. oktobra), a već 7. oktobra na programu je veliki derbi u "Morači": Budućnost - Zvezda!

"Crveno-beli" su odigrali fantastičnu utakmicu u finalu turnira u Laktašima, pregazili rivala rivala i revanširali mu se za poraz u prošlosezonskom finalu regionalnog takmičenja.

Trener Milan Tomić je tako na najbolji način počeo u beogradskom klubu i već sada je jasno da će biti najveći favoriti da vrate krunu, ka oi da mogu da napadnu trofej Evrokupa.

Duel u hali Igokee rešen je već u prvom poluvremenu, kada su "crveno-beli" na krilima dobre odbrane i sjajnog šuta, zatrpali koš rivala. Posle prvih 10 minuta imali su 12 poena prednosti, na poluvremenu je već bilo 20+ i Budućnost nije bila ni blizu da se vrati.

Vođstvo je u jednom trenutku išlo i do 27 razlike za jasnu poruku pred početak nove ligaške sezone.

Zvezda je pogodila 12 trojki iz 21 pokušaja, a najefikasnije bio je Muhamad Faje sa 14 poena (3-3 za dva, 1-3 za tri) koji je na kraju dobio isključujuću grešku, dok su po 12 dodali Ognjen Dobrić i Stratos Perperoglu. Zanimljivo je da su obojica sve svoje poene zabeležili van linije 6,75.

Između njih se ubacio centar Maik Cirbes sa 13, dok je dvocifreni bio i Reglend sa 10 poena i 7 asistencija.

S druge strane, istakao se Filip Barovića sa 19 poena, tri poena manje postigao je Danilo Nikolić (u jednom trenutku imao seriju 4/4 za tri), a Erl Klark se zaustavio na 11.

Spomenuti Faje proglašen za MVP ABA Superkupa u Laktašima.

Izvor: mondo.rs/B92