ПОР: Портова рутина у Сетубалу!

Сигурно славље екипе Сержа Консеисаа - 2:0.

Фудбал 23.09.2018 | 10:30
Порто је вратио самопоуздање у своје редове. За то је заслужно вечерашње славље у Сетубалу (2:0), које је екипу Сержа Консеисаа вечерас довело до лидерске позиције португалске Примеире.

Порто је повео у идеалном тренутку захваљујући сналажљивом Венсану Абубакару, који се најбоље снашао у гужви у шеснаестерцу противника у 17. минуту.

Домаћин није био превише опасан по гол гостију, али је био у игри за освајање макар једног бода све до 78. минута, када је Сержо Оливеира опалио прави пројектил из слободног ударца са око 30 метара удаљености. Гол у огромној мери иде и на рачун младог голмана домаћих Жоела Переире, који је у живи зид ставио само двојицу играча, јер вероватни није очекивао овако снажан и неугодан ударац.

Порту је ово четврта победа у сезони, а Сетубалу трећи пораз, али се очекује да обе екипе доживе пад на тебели у току данашњег дана.

ПОРТУГАЛИЈА 1 - 5. КОЛО