POR: Portova rutina u Setubalu!

Sigurno slavlje ekipe Serža Konseisaa - 2:0.

Fudbal 23.09.2018 | 10:30
Porto je vratio samopouzdanje u svoje redove. Za to je zaslužno večerašnje slavlje u Setubalu (2:0), koje je ekipu Serža Konseisaa večeras dovelo do liderske pozicije portugalske Primeire.

Porto je poveo u idealnom trenutku zahvaljujući snalažljivom Vensanu Abubakaru, koji se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu protivnika u 17. minutu.

Domaćin nije bio previše opasan po gol gostiju, ali je bio u igri za osvajanje makar jednog boda sve do 78. minuta, kada je Seržo Oliveira opalio pravi projektil iz slobodnog udarca sa oko 30 metara udaljenosti. Gol u ogromnoj meri ide i na račun mladog golmana domaćih Žoela Pereire, koji je u živi zid stavio samo dvojicu igrača, jer verovatni nije očekivao ovako snažan i neugodan udarac.

Portu je ovo četvrta pobeda u sezoni, a Setubalu treći poraz, ali se očekuje da obe ekipe dožive pad na tebeli u toku današnjeg dana.

PORTUGALIJA 1 - 5. KOLO