Реалу Суперкуп Шпаније!

Препелич као на Евробаскету, Реалу трофеј у Суперкупу Шпаније.  Кошаркаши Реал Мадрида победили су Басконију са 80:73 у финалу Суперкупа Шпаније.  Кампацо слоимио Басконију.  Екипа из Виторије убацила свега 11 поена у последњој четвртини и остала без првог трофеја у сезони - 80:73.

Кошарка 23.09.2018 | 09:15
Изабраници Пабла Ласа до тријумфа су дошли захваљујући сјајном другом полувременом, пошто су овај период игре добили са 38:29.

Мадриђани су одиграли добру колективну утакмицу, а посебно се издваја партија Клемена Препелича, који је за 11 минута постигао 13 поена.

Репрезентативац Словеније потпуно је променио ток меча у трећој четвртини када је са неколико узастопних погодака "затрпао" кош Басконије.

Најефикаснији у победничком саставу био је Серхио Љуљ са 15 поена, по 13 су постигли Кампацо и поменути Препелич, док је 12 убацио Густаво Ајон.

У редовима поражених Шевон Шилдс је убацио 14, док су двоцифрени били Шенгелија и Диоп са 12, односно 11 поена.

Извор: Б92/моззартспорт