Realu Superkup Španije!

Prepelič kao na Evrobasketu, Realu trofej u Superkupu Španije.  Košarkaši Real Madrida pobedili su Baskoniju sa 80:73 u finalu Superkupa Španije.  Kampaco sloimio Baskoniju.  Ekipa iz Vitorije ubacila svega 11 poena u poslednjoj četvrtini i ostala bez prvog trofeja u sezoni - 80:73.

Košarka 23.09.2018 | 09:15
Izabranici Pabla Lasa do trijumfa su došli zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenom, pošto su ovaj period igre dobili sa 38:29.

Madriđani su odigrali dobru kolektivnu utakmicu, a posebno se izdvaja partija Klemena Prepeliča, koji je za 11 minuta postigao 13 poena.

Reprezentativac Slovenije potpuno je promenio tok meča u trećoj četvrtini kada je sa nekoliko uzastopnih pogodaka "zatrpao" koš Baskonije.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Serhio Ljulj sa 15 poena, po 13 su postigli Kampaco i pomenuti Prepelič, dok je 12 ubacio Gustavo Ajon.

U redovima poraženih Ševon Šilds je ubacio 14, dok su dvocifreni bili Šengelija i Diop sa 12, odnosno 11 poena.

Izvor: B92/mozzartsport