Цвајта: Бохум без победе у 90+1, Динамо згазио Дармштат!

Унион и даље не зна за пораз. . .

Фудбал 23.09.2018 | 08:00
Четврти реми у последњих пет утакмица забележио је Унион Берлин и уз Гројтер Фирт остао једини непоражени тим после шест кола у немачкој Цвајти. Екипа Урса Фишера чак је имала предност од Билефелду, али је домаћа Арминија успела да дође до бода.

Момци из Берлина стигли су до вођства у идеалном моменту. Играо се 44. минуту када је Гориша Премел матирао чувара мреже домаћег састава. Арминија је до изједначења и бода дошла у 65. минуту. Брунер за Волгзамера и то је коначних 1:1. Други гол у сезони за Андреаса Волгзамера, прошле сезоне најбољег стрелца Билефелда...

Бохум, констатовали смо то више пута од старта сезоне, игра одличан фудбал. Јако добро је Робин Дут нашпановао овај тим и мало је фалило да упишу још један тријумф у гостима, самим тим нанесу први неуспех Холштајну пред његовим навијачима. Све до судијске надоканада имао је Бохум предност головима Хинтерзера и Вајланта, али млади Сера је у 91. минуту погодио за 2:2. Аустријанац Лукас Хинтерзер наместио је други гол, па је његов учинак после шест гола Цвајте - четири гола и три асистенције.

У трећу мечу данас Динамо је у Дрездену разбио Дармштат - 4:1, чиме је сустигао екипе из врха.