Cvajta: Bohum bez pobede u 90+1, Dinamo zgazio Darmštat!

Union i dalje ne zna za poraz. . .

Fudbal 23.09.2018 | 08:00
Četvrti remi u poslednjih pet utakmica zabeležio je Union Berlin i uz Grojter Firt ostao jedini neporaženi tim posle šest kola u nemačkoj Cvajti. Ekipa Ursa Fišera čak je imala prednost od Bilefeldu, ali je domaća Arminija uspela da dođe do boda.

Momci iz Berlina stigli su do vođstva u idealnom momentu. Igrao se 44. minutu kada je Goriša Premel matirao čuvara mreže domaćeg sastava. Arminija je do izjednačenja i boda došla u 65. minutu. Bruner za Volgzamera i to je konačnih 1:1. Drugi gol u sezoni za Andreasa Volgzamera, prošle sezone najboljeg strelca Bilefelda...

Bohum, konstatovali smo to više puta od starta sezone, igra odličan fudbal. Jako dobro je Robin Dut našpanovao ovaj tim i malo je falilo da upišu još jedan trijumf u gostima, samim tim nanesu prvi neuspeh Holštajnu pred njegovim navijačima. Sve do sudijske nadokanada imao je Bohum prednost golovima Hinterzera i Vajlanta, ali mladi Sera je u 91. minutu pogodio za 2:2. Austrijanac Lukas Hinterzer namestio je drugi gol, pa je njegov učinak posle šest gola Cvajte - četiri gola i tri asistencije.

U treću meču danas Dinamo je u Drezdenu razbio Darmštat - 4:1, čime je sustigao ekipe iz vrha.