Даде га Сума!

И то за победу у важном квалификационом мечу.

Фудбал 10.09.2018 | 10:45
Не да се Сејдуби Суми да у дресу Партизана одигра неколико квалитетних партија и тако убеди стручни штаб и навијаче да је он прави за Парни ваљак, питање је да ли ће их више и добити уколико се пресели у Израел, али оно што је чињеница - офанзивном везисти иде добро на репрезентативном нивоу!

Сума је био стрелац јединог гола у битној победи Гвинеје над Централноафричком Републиком (1:0), а једини гол на мечу виђен је у 65. минуту сусрета.

Најскупље плаћени фудбалер у историји Партизана ове сезоне постигао је само један гол и то у првој утакмици првог кола квалификација за Лигу Европе против Рудара из Пљеваља. Од тада није успео да затресе мрежу на осам клупских утакмица, односно преко 400 минута! Поготком у дресу Гвинеје прекинуо је пост који траје предуго. Рачунајући и репрезентативни фудбал, у сушном периоду је гото 500 минута...

Гвинеја је овом победом стигла до шест бодова у Групи Х из две утакмице, три више од Обале Слоноваче и Централноафричке Републике.