Dade ga Suma!

I to za pobedu u važnom kvalifikacionom meču.

Fudbal 10.09.2018 | 10:45
Ne da se Sejdubi Sumi da u dresu Partizana odigra nekoliko kvalitetnih partija i tako ubedi stručni štab i navijače da je on pravi za Parni valjak, pitanje je da li će ih više i dobiti ukoliko se preseli u Izrael, ali ono što je činjenica - ofanzivnom vezisti ide dobro na reprezentativnom nivou!

Suma je bio strelac jedinog gola u bitnoj pobedi Gvineje nad Centralnoafričkom Republikom (1:0), a jedini gol na meču viđen je u 65. minutu susreta.

Najskuplje plaćeni fudbaler u istoriji Partizana ove sezone postigao je samo jedan gol i to u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Rudara iz Pljevalja. Od tada nije uspeo da zatrese mrežu na osam klupskih utakmica, odnosno preko 400 minuta! Pogotkom u dresu Gvineje prekinuo je post koji traje predugo. Računajući i reprezentativni fudbal, u sušnom periodu je goto 500 minuta...

Gvineja je ovom pobedom stigla do šest bodova u Grupi H iz dve utakmice, tri više od Obale Slonovače i Centralnoafričke Republike.