Весли Снајдер - одлазак великог, обичног играча!

Можда је добио и наследника. . .  Легенда се опростила од Холандије у преокрету против Перуа.

Фудбал 07.09.2018 | 12:15
Мемфис Депај је постигао два гола у преокрету Холандије у пријатељском мечу против Перуа (2:1), али крило Лиона није било главна фаца утакмице на Јохан Кројф Арени. Све очи су биле упрте у човека са бројем 10 на леђима и капитенском траком. Играо је своју 134. и последњу утакмицу у наранџастом дресу Лала. Када је излазио са терена у 62. минуту је награђен громогласним апалузом за све што је дао Холандији.

Весли Снајдер је вечерас ставио тачку на 15 година репрезентативне каријере у којој је са Холандијом доживео светле и тамне тренутке. Са Лалама је био други на свету у Јужној Африци, трећи четири године касније у Бразилу, али исто тако је био и протгаониста шокантних испадања у квалификацијама за последња два велика такмичења. Ипак, Весли Снајдер ће се памтити као један од најбољих фудбалера Холандије у овом веку. Мали-велики играч како су у Холандији волели да га зову. Попут Седорфа, Сколса, доктора ове игре које никада није занимало да буду звезде...

Иако има 34 године, иако је решио да озбиљном фудбалу каже збогом када је потписао за катарску Ал Гарафу, и вечерас је показао делић класе која га је красила. Како је само из прве гурнуо лопту кроз двојицу штопера у 52. минуту... И како је Руд Вормер упропастио такву шансу! Као у финалу Мундијала 2010. године када је Снајдер лансирао Арјена Робена наКасиљаса, а овај промашио можда и светску титулу...

Није се дало да Весли асистенцијом које су му биле заштитини знак заврши репрезентативну каријеру...  А ни Холандији се није дало да лако дође до победе. Перуанци су у 13. минуту шокирали Амстердам и четуРоналда Кумана преко Акина. И успешно одолевали до полувремена.

А онда је на сцену крочио момак за којег се сматра да је наследник Веслија Снајдера. Нови Ајаксов бисер Френки де Јонг је ушао на полувремену уместо Вајналдума и неколико минута касније отео лопту, одиграо дупли пас и сјајном асистенцијом натерао Депаја да изједначи. Баш је све изгледало у стилу Веслија Снајдера....

После тога је Весли могао мирне душе да напусти терен. Награђен је овацијама. Заменио га је КвинсиПромс који је убрзо асистирао Депају за нови гол и победу Холандије која се неће баш памтити.

Памтиће се последња утакмица Веслија Снајдера у наранџастом дресу...