Vesli Snajder - odlazak velikog, običnog igrača!

Možda je dobio i naslednika. . .  Legenda se oprostila od Holandije u preokretu protiv Perua.

Fudbal 07.09.2018 | 12:15
Memfis Depaj je postigao dva gola u preokretu Holandije u prijateljskom meču protiv Perua (2:1), ali krilo Liona nije bilo glavna faca utakmice na Johan Krojf Areni. Sve oči su bile uprte u čoveka sa brojem 10 na leđima i kapitenskom trakom. Igrao je svoju 134. i poslednju utakmicu u narandžastom dresu Lala. Kada je izlazio sa terena u 62. minutu je nagrađen gromoglasnim apaluzom za sve što je dao Holandiji.

Vesli Snajder je večeras stavio tačku na 15 godina reprezentativne karijere u kojoj je sa Holandijom doživeo svetle i tamne trenutke. Sa Lalama je bio drugi na svetu u Južnoj Africi, treći četiri godine kasnije u Brazilu, ali isto tako je bio i protgaonista šokantnih ispadanja u kvalifikacijama za poslednja dva velika takmičenja. Ipak, Vesli Snajder će se pamtiti kao jedan od najboljih fudbalera Holandije u ovom veku. Mali-veliki igrač kako su u Holandiji voleli da ga zovu. Poput Sedorfa, Skolsa, doktora ove igre koje nikada nije zanimalo da budu zvezde...

Iako ima 34 godine, iako je rešio da ozbiljnom fudbalu kaže zbogom kada je potpisao za katarsku Al Garafu, i večeras je pokazao delić klase koja ga je krasila. Kako je samo iz prve gurnuo loptu kroz dvojicu štopera u 52. minutu... I kako je Rud Vormer upropastio takvu šansu! Kao u finalu Mundijala 2010. godine kada je Snajder lansirao Arjena Robena naKasiljasa, a ovaj promašio možda i svetsku titulu...

Nije se dalo da Vesli asistencijom koje su mu bile zaštitini znak završi reprezentativnu karijeru...  A ni Holandiji se nije dalo da lako dođe do pobede. Peruanci su u 13. minutu šokirali Amsterdam i četuRonalda Kumana preko Akina. I uspešno odolevali do poluvremena.

A onda je na scenu kročio momak za kojeg se smatra da je naslednik Veslija Snajdera. Novi Ajaksov biser Frenki de Jong je ušao na poluvremenu umesto Vajnalduma i nekoliko minuta kasnije oteo loptu, odigrao dupli pas i sjajnom asistencijom naterao Depaja da izjednači. Baš je sve izgledalo u stilu Veslija Snajdera....

Posle toga je Vesli mogao mirne duše da napusti teren. Nagrađen je ovacijama. Zamenio ga je KvinsiProms koji je ubrzo asistirao Depaju za novi gol i pobedu Holandije koja se neće baš pamtiti.

Pamtiće se poslednja utakmica Veslija Snajdera u narandžastom dresu...