Цвајта: Кил спавао, па окренуо за 12 минута!

Магдебург ће морати још да чека – 2:1.

Фудбал 04.09.2018 | 09:15
Тиму из источне Немачке није било суђено да дође до прве победе у Цвајти.

Чинило се да им се отварају карте вечерас у Килу.  Гости су издржали прво полувреме, гости су водили, али успавани Кил се пробудио и окренуо резултат – 2:1.

Кил и даље нема пораз. Мада је плесао по танкој линији. Неубедљиво прво полувреме, добило је драмтичне пбрисе у наставку. Кил је промашивао шансе, а потом је кажњен. Одлична полуконтра завршена је још бољим ударцем Турпица у 65.минуту.

Кил је био у тешкој, али не у безизлазној ситуацији.Имао је и помоћ среће. Посебно у 75.минуту. Мухлинг је извео прекид, искоса са 16 метара. Послао је кифлу која никог није дирала и на несрећу гостију завршила у мрежи.

Био је то сигнал за велику офанзиву Кила. Нпадали су, нападали и понетирали у 87.минуту. Стрелац је био Сејдал. Одлично је реаговао и главом лопту послао у мрежу.

Билефелд - Регензбург 5:3 (3:2)
/Бернер 8, Фоглзамер 17, Залер 29аг, Клос 88, Вајхрауч 90+4 - Гритнер 3, 51, Џорџ 26/

Одложено: Динамо Дрезден - Хамбургер СВ

Недеља
Хајденхајм - Дармштат 0:1 (0:0)
/Франке 11/

Сандхаузен - Унион Берлин 0:0

Санкт Паули - Келн 3:5 (2:2)
/Ферман 13, Дудчијак 25, Бухтман 65 - Клеменс 35, Тероде 45, 53. пенал, Жираси 57, Озчан 90+5/