Cvajta: Kil spavao, pa okrenuo za 12 minuta!

Magdeburg će morati još da čeka – 2:1.

Fudbal 04.09.2018 | 09:15
Timu iz istočne Nemačke nije bilo suđeno da dođe do prve pobede u Cvajti.

Činilo se da im se otvaraju karte večeras u Kilu.  Gosti su izdržali prvo poluvreme, gosti su vodili, ali uspavani Kil se probudio i okrenuo rezultat – 2:1.

Kil i dalje nema poraz. Mada je plesao po tankoj liniji. Neubedljivo prvo poluvreme, dobilo je dramtične pbrise u nastavku. Kil je promašivao šanse, a potom je kažnjen. Odlična polukontra završena je još boljim udarcem Turpica u 65.minutu.

Kil je bio u teškoj, ali ne u bezizlaznoj situaciji.Imao je i pomoć sreće. Posebno u 75.minutu. Muhling je izveo prekid, iskosa sa 16 metara. Poslao je kiflu koja nikog nije dirala i na nesreću gostiju završila u mreži.

Bio je to signal za veliku ofanzivu Kila. Npadali su, napadali i ponetirali u 87.minutu. Strelac je bio Sejdal. Odlično je reagovao i glavom loptu poslao u mrežu.

Bilefeld - Regenzburg 5:3 (3:2)
/Berner 8, Foglzamer 17, Zaler 29ag, Klos 88, Vajhrauč 90+4 - Gritner 3, 51, Džordž 26/

Odloženo: Dinamo Drezden - Hamburger SV

Nedelja
Hajdenhajm - Darmštat 0:1 (0:0)
/Franke 11/

Sandhauzen - Union Berlin 0:0

Sankt Pauli - Keln 3:5 (2:2)
/Ferman 13, Dudčijak 25, Buhtman 65 - Klemens 35, Terode 45, 53. penal, Žirasi 57, Ozčan 90+5/