Цвајта: Шта је 0:2 кад имаш Теродеа!

Искусни Немац предводио Келн до сјајног преокрета и победе у фантастичном дербију - 3:5 (2:2).

Фудбал 02.09.2018 | 16:50
Фудбал за богове у Хамбургу, нешто најбоље што Цвајта може да пружи. Санкт Паули и Келн одиграли су данас можда најбољу утакмицу досадашњег тока сезоне, а после велике драме и преокрета гости су славили са 3:5 (2:2) и задржали лидерску позицију.

На својој кожи је тим тренера Маркуса Каучинског осетио да је 2:0 најопаснији резултат, а Јарчеви се нису предали ни после великог заостатка показавши да имају карактери и генијалног Симона Теродеа. Јер, иако игра у Цвајти, искусни голгетер је тренутно најефикаснији Немац у тамошњем професионалном фудбалу, а од 2014. године до данас има више датих голова у односу на репрезентативце Вернера, Петерсена и Гомеза.

Келнова гол-машина и данас је заблистала и то након што је на крилима Фермана и Дудчијака домаћин стигао до предности од 2:0 после уводних пола сата. Прво је Кристијан Клеменс смањио у 35, на пас Шауба, а у последњем минуту првог полувремена и Тероде је мајсторски претворио у погодак аистенцију Доминика Дрекслера за 2:2. Келн је у наставку био још силовитији, а Тероде са пенала и Серју Жираси после срећног одбитка донели су великих 4:2 после једног часа игре.

Није искусни нападач дао лепе голове, али је испољио фантастичан њух да се нађе на правом месту, а пенал је извео у маниру расног стрелца.

Санкт Паули се није предавао и преко Бухтмана у 65. закомпликовао утакмицу, мада није имао снаге за завршни ударац. Јарчеви су у финишу мудро сачували предност пред жестоким налетима домаћина и из контре преко резевисе Салиха Озчана у последњем минуту надокнаде отклонили сваку сумњу у коначни исход.

Билефелд - Регензбург 5:3 (3:2)
/Бернер 8, Фоглзамер 17, Залер 29аг, Клос 88, Вајхрауч 90+4 - Гритнер 3, 51, Џорџ 26/

Одложено: Динамо Дрезден - Хамбургер СВ

Недеља

Хајденхајм - Дармштат 0:1 (0:0)
/Франке 11/

Сандхаузен - Унион Берлин 0:0

Санкт Паули - Келн 3:5 (2:2)
/Ферман 13, Дудчијак 25, Бухтман 65 - Клеменс 35, Тероде 45, 53. пенал, Жираси 57, Озчан 90+5/