Cvajta: Šta je 0:2 kad imaš Terodea!

Iskusni Nemac predvodio Keln do sjajnog preokreta i pobede u fantastičnom derbiju - 3:5 (2:2).

Fudbal 02.09.2018 | 16:50
Fudbal za bogove u Hamburgu, nešto najbolje što Cvajta može da pruži. Sankt Pauli i Keln odigrali su danas možda najbolju utakmicu dosadašnjeg toka sezone, a posle velike drame i preokreta gosti su slavili sa 3:5 (2:2) i zadržali lidersku poziciju.

Na svojoj koži je tim trenera Markusa Kaučinskog osetio da je 2:0 najopasniji rezultat, a Jarčevi se nisu predali ni posle velikog zaostatka pokazavši da imaju karakteri i genijalnog Simona Terodea. Jer, iako igra u Cvajti, iskusni golgeter je trenutno najefikasniji Nemac u tamošnjem profesionalnom fudbalu, a od 2014. godine do danas ima više datih golova u odnosu na reprezentativce Vernera, Petersena i Gomeza.

Kelnova gol-mašina i danas je zablistala i to nakon što je na krilima Fermana i Dudčijaka domaćin stigao do prednosti od 2:0 posle uvodnih pola sata. Prvo je Kristijan Klemens smanjio u 35, na pas Šauba, a u poslednjem minutu prvog poluvremena i Terode je majstorski pretvorio u pogodak aistenciju Dominika Drekslera za 2:2. Keln je u nastavku bio još silovitiji, a Terode sa penala i Serju Žirasi posle srećnog odbitka doneli su velikih 4:2 posle jednog časa igre.

Nije iskusni napadač dao lepe golove, ali je ispoljio fantastičan njuh da se nađe na pravom mestu, a penal je izveo u maniru rasnog strelca.

Sankt Pauli se nije predavao i preko Buhtmana u 65. zakomplikovao utakmicu, mada nije imao snage za završni udarac. Jarčevi su u finišu mudro sačuvali prednost pred žestokim naletima domaćina i iz kontre preko rezevise Saliha Ozčana u poslednjem minutu nadoknade otklonili svaku sumnju u konačni ishod.

Bilefeld - Regenzburg 5:3 (3:2)
/Berner 8, Foglzamer 17, Zaler 29ag, Klos 88, Vajhrauč 90+4 - Gritner 3, 51, Džordž 26/

Odloženo: Dinamo Drezden - Hamburger SV

Nedelja

Hajdenhajm - Darmštat 0:1 (0:0)
/Franke 11/

Sandhauzen - Union Berlin 0:0

Sankt Pauli - Keln 3:5 (2:2)
/Ferman 13, Dudčijak 25, Buhtman 65 - Klemens 35, Terode 45, 53. penal, Žirasi 57, Ozčan 90+5/