РУС: Краснодар укочио Локомотиву, убједљиви ЦСКА!

Дао хет-трик, први је стрелац лиге, али га у репрезентацију не зову! Федор Чалов одушевљава на почетку првенства.  Краснодар укочио Локомотиву.  Домаћин славио голом Сулејманова у четвртом минуту надокнаде.

Фудбал 02.09.2018 | 11:00
РУС: Краснодар укочио Локомотиву, убједљиви ЦСКА!
Како је почела, биће ово сезона великог напретка Федора Чалова. Млади нападач ЦСКА је у претходном првенству дао седам голова и наговестио шта може, а на старту овог тресе мреже у серији, па је после Арсенала из Туле и Рубина из Казања био прецизан – и то три пута пута – у окршају са Уралом, за тек другу победу популарних Армејца у Премијер лиги Русије – 4:0.

Све је Чалов завршио брзопотезно, у размаку од само 18 минута осигурао останак бодова у Москви. Био је неухватљив за одбрану гостију и лако завршавао акције у првом делу које је сам и креирао. Његова инсипрација била је довољна екипи Виктора Гончаренка која опет није одушевила, али има 20-годишњег нападача, способног да решава утакмице каква је била данашња на ВЕБ арени.

На крају је успео и хет-трик да постигне. У овом тренутку Чалов је први стрелац првенства (пет погодака), али му ни то није довољно да се нађе на списку играча А селекције Русије за деби у Лиги нација са Турском 7. септембра у Трабзону и пријатељски окршај са Чешком у Ростову.

Да је ово дан 20-годишњака потврдио је у завршници сусрета Хрват Кристијан Бистровић, док Уралу остаје да се пита да ли је могао боље да прође да је Петрус Бумал у 51. минуту искористио једанаестерац. Уместо мреже погодио је стативу.

Краснодар укочио Локомотиву! Домаћин славио голом Сулејманова у четвртом минуту надокнаде.

Шампион је опет пао. Краснодар је на свом терену савладао московску Локомотиву са 2:1 у једном од дербија шестог кола руске Премијер лиге.

Железничарима је то други пораз у сезони и дефинитивно не делују у овом тренутку као екипа која може да одбрани трофеј.

А све је добро почело по Локомотиву јер је у 33. минуту повела голом Мануела Фернандеса из пенала.

Ипак, само шест минута касније разлог за славље имали су домаћи навијачи, пошто је Вандерсонпостигао изједначујући гол.

У наставку утакмице домаћи су “насртали” на гол Локомотиве, али су тек после драме и гола Сулејманова у четвртом минуту надокнаде обезбедили победу.

РУСИЈА 1 - 6. КОЛО:

Петак

Ростов - Рубин 1:1 (1:0)
/Јонов 37 - Сорокин 50/ 

Субота

Крила Совјетов – Анжи 1:0 (0:0)
/Корниленко 83/

ЦСКА – Урал 4:0 (2:0)
/Чалов 13, 31, 85, Бистровић 88/

Краснодар - Локомотива Москва 2:1 (1:1)
/Вандерсон 39, Сулејманов 90+4 - Фернандес 33/

Извор: моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар