ШПА: Стуани јунак Ђироне, финиш кобан за Сосиједад!

Преокрет Еибара у 91, агонија Виљареала, статива Максимовића! Почетак трећег кола шпанске ЛаЛиге обележило је узбудљиво петак вече на три терена.  Ђирона и Еибар забележили су прве победе у новој сезони, док је Виљареал остао на једном освојеном боду у уводна три кола.

Фудбал 01.09.2018 | 14:00
Меч дана одигран је у Еибару где је домаћин славио у баскијском дербију над Реал Сосиједадом 2:1 после преокрета.

Гости из Сан Себастијана повели су голом Вилијана Хозеа из пенала у 15. минуту, да би у 26. изједначио Кардона.

Када су сви очекивали поделу бодова, Бразилац Чарлс је одушевио Мунисипал де Ипуруа стадион и донео три бода Еибару.

Српски репрезентативац Марко Дмитровић допринео је победи домаћина са пет одбрана.

Изненађење је приредила Ђирона минималном победом над Виљареалом, а јунак Каталонаца на Ел Мадригалу био је искусни Кристијан Стуани голом у 54. минуте.

Тако је "Жута подморница" остала на само једном боду у прва три кола нове сезоне.

У првом мечу дана између Хетафеа и Ваљадолида није било голова, а мало је недостајало да јунак домаћина постане Немања Максимовић.

Српски фудбалер није имао среће у 73. минуту јер је погодио стативу.

Петак увече је на теренима шпанске Примере углавном био резервисан за екипе из "доњег дома".

Хетафе и Ваљадолид прво су ремизирали без погодака, а затим су "папирнати" фаворити доживели поразе од ривала са много мањим стажом у елитном рангу.

Сосиједад, који је због реновирања његове "Аноете" гостовао три пута заредом на старту сезоне, у надокнади времена је примио гол и изгубио 2:1 од Еибара, за који је бранио (и скривио пенал) Марко Дмитровић.

Прошлог петка су плаво-бели из Баскије дуго водили против Леганеса, па у 88. минуту дозволили противнику да изједначи.

Ако радови буду на време окончани, они ће у следећем колу 15. септембра, моћи да пред својим навијачима одмере снаге са Барселоном.

Виљареал је минулог викенда освојио бод на "врућем" терену у Севиљи и очекивало се да ће га то стимулисати на добру партију против Ђироне. Међутим, "жута подморница" је изгубила и други меч код куће овог месеца!

Репрезентативац Уругваја Кристијан Стуани се у једној полуконтри одлично убацио у шеснаестерац, примио пас Гарсије Борхе и пласирао лопту поред истрчалог Асенха - 0:1!