ŠPA: Stuani junak Đirone, finiš koban za Sosijedad!

Preokret Eibara u 91, agonija Viljareala, stativa Maksimovića! Početak trećeg kola španske LaLige obeležilo je uzbudljivo petak veče na tri terena.  Đirona i Eibar zabeležili su prve pobede u novoj sezoni, dok je Viljareal ostao na jednom osvojenom bodu u uvodna tri kola.

Fudbal 01.09.2018 | 14:00
Meč dana odigran je u Eibaru gde je domaćin slavio u baskijskom derbiju nad Real Sosijedadom 2:1 posle preokreta.

Gosti iz San Sebastijana poveli su golom Vilijana Hozea iz penala u 15. minutu, da bi u 26. izjednačio Kardona.

Kada su svi očekivali podelu bodova, Brazilac Čarls je oduševio Munisipal de Ipurua stadion i doneo tri boda Eibaru.

Srpski reprezentativac Marko Dmitrović doprineo je pobedi domaćina sa pet odbrana.

Iznenađenje je priredila Đirona minimalnom pobedom nad Viljarealom, a junak Katalonaca na El Madrigalu bio je iskusni Kristijan Stuani golom u 54. minute.

Tako je "Žuta podmornica" ostala na samo jednom bodu u prva tri kola nove sezone.

U prvom meču dana između Hetafea i Valjadolida nije bilo golova, a malo je nedostajalo da junak domaćina postane Nemanja Maksimović.

Srpski fudbaler nije imao sreće u 73. minutu jer je pogodio stativu.

Petak uveče je na terenima španske Primere uglavnom bio rezervisan za ekipe iz "donjeg doma".

Hetafe i Valjadolid prvo su remizirali bez pogodaka, a zatim su "papirnati" favoriti doživeli poraze od rivala sa mnogo manjim stažom u elitnom rangu.

Sosijedad, koji je zbog renoviranja njegove "Anoete" gostovao tri puta zaredom na startu sezone, u nadoknadi vremena je primio gol i izgubio 2:1 od Eibara, za koji je branio (i skrivio penal) Marko Dmitrović.

Prošlog petka su plavo-beli iz Baskije dugo vodili protiv Leganesa, pa u 88. minutu dozvolili protivniku da izjednači.

Ako radovi budu na vreme okončani, oni će u sledećem kolu 15. septembra, moći da pred svojim navijačima odmere snage sa Barselonom.

Viljareal je minulog vikenda osvojio bod na "vrućem" terenu u Sevilji i očekivalo se da će ga to stimulisati na dobru partiju protiv Đirone. Međutim, "žuta podmornica" je izgubila i drugi meč kod kuće ovog meseca!

Reprezentativac Urugvaja Kristijan Stuani se u jednoj polukontri odlično ubacio u šesnaesterac, primio pas Garsije Borhe i plasirao loptu pored istrčalog Asenha - 0:1!