ФРА: Кикс Лиона, Ница однијела три бода!

Фудбалери Лиона поражени су пред домаћом публике од Нице са 1:0, у четвртом колу Лиге 1.  Лион шутнуо 29 пута ка голу Нице, али је Сан Максиман шокирао домаћина! Ница уз много среће уписала прву првенствену победу у сезони.

Фудбал 31.08.2018 | 23:29
Једини погодак на мечу постигао је Сен-Максиман у 50. минуту.

Лион је претрпео и други пораз у четири меча, док је Ница остварила прву победу.

У наредном колу Ница дочекује Рен, док Лион гостује Каену.

Лион је продао Маријана Дијаза Реалу у четвртак, а дан касније стигао је Олимпику шамар у окршају са Ницом. Славио је тим са Азурне Обале и то у гостима са 1:0 у премијерном мечу четвртог кола француског шампионата.

Тако је Ница успела да поправи очајан утисак који је оставила у прошлом колу када је убедљиво поражена од Дижона и то код куће.

Али, Лион вечерас заиста није имао среће, јер је упутио 29 шутева ка голу Нице, девет је ишло у оквир, али лопта није завршила у мрежи.

Са друге стране, Ница је осам пута шутнула, само једном у оквир гола, али је Алан Сен Максиман у 50. минуту пробушио и мрежу и Лопеса.

После тога Лион је додатно појачао притисак на госте, ређале су се шансе као на траци. У последња четири минута, чак четири сјајне прилике је имао домаћин, али су редом промашивали Ндомбеле, Фекир, Менди и Оар.

Лиону је ово био већ други пораз у шампионату, док је Ница тек сада уписала прву победу.