FRA: Kiks Liona, Nica odnijela tri boda!

Fudbaleri Liona poraženi su pred domaćom publike od Nice sa 1:0, u četvrtom kolu Lige 1.  Lion šutnuo 29 puta ka golu Nice, ali je San Maksiman šokirao domaćina! Nica uz mnogo sreće upisala prvu prvenstvenu pobedu u sezoni.

Fudbal 31.08.2018 | 23:29
Jedini pogodak na meču postigao je Sen-Maksiman u 50. minutu.

Lion je pretrpeo i drugi poraz u četiri meča, dok je Nica ostvarila prvu pobedu.

U narednom kolu Nica dočekuje Ren, dok Lion gostuje Kaenu.

Lion je prodao Marijana Dijaza Realu u četvrtak, a dan kasnije stigao je Olimpiku šamar u okršaju sa Nicom. Slavio je tim sa Azurne Obale i to u gostima sa 1:0 u premijernom meču četvrtog kola francuskog šampionata.

Tako je Nica uspela da popravi očajan utisak koji je ostavila u prošlom kolu kada je ubedljivo poražena od Dižona i to kod kuće.

Ali, Lion večeras zaista nije imao sreće, jer je uputio 29 šuteva ka golu Nice, devet je išlo u okvir, ali lopta nije završila u mreži.

Sa druge strane, Nica je osam puta šutnula, samo jednom u okvir gola, ali je Alan Sen Maksiman u 50. minutu probušio i mrežu i Lopesa.

Posle toga Lion je dodatno pojačao pritisak na goste, ređale su se šanse kao na traci. U poslednja četiri minuta, čak četiri sjajne prilike je imao domaćin, ali su redom promašivali Ndombele, Fekir, Mendi i Oar.

Lionu je ovo bio već drugi poraz u šampionatu, dok je Nica tek sada upisala prvu pobedu.