Судија тетошио Кирјоса - Ербер љут, Ник саркастичан!

Четврти дан УС Опена обележила је контроверзна реакција Судије Мохамеда Лајанија који је буквално "мотивисао" Ника Кирјоса да заигра боље.

Тенис 31.08.2018 | 11:30
Судија тетошио Кирјоса - Ербер љут, Ник саркастичан!
Кирјос је губио 6:4, 3:0 у другом колу од Пјер-Ига Ербера, када је један од најцењенијих арбитара на АТП туру сишао са свог места и "пружио" му помоћ.

Аустралијанац се пожалио да му није добро, а присутни на Терену 17 тврде да му је Лајани рекао: "Дозволи ми да ти помогнем. Гледао сам твоје мечеве, ти си добар за тенис. Ово ниси ти".

Кирјос тада није добио медицинску помоћ, већ касније током меча који је преокренуо и добио са 3-1 у сетовима. 

"Мислим да то није његов посао. Он није као тренер, он је судија, требало је да остане у својој столици. Ако је погрешио, мислим да треба да буде кажњен. Не прави такве грешке, мислим да је добар судија", пожалио се на Лајанија после меча поражени Ербер.

"Њихов разговор није утицао на мене, нити је Ник крив јер није ништа тражио. Али од тог тренутка његова мотивација и понашање су се променили, почео је да доминира. Не знам да ли је утицало на меч, али сам посебно љут због саопштења УСО. Сматра нас за будале. Сви смо чули шта је судија рекао, прешао је границу". 

Након што је Лајанијева реакција подигла буру у јавности, УС Опен се огласио и стао у одбрану арбитра. 

"Судија Лајани је сишао са столице како би проверио Кирјосово стање. Пришао му је због велике буке на терену како би био сигуран да ће да га чује. Лајани је био забринут да је Кирјосу потребна медицинска помоћ. Рекао му је да ако се осећа лоше да муже да је добије. Обавестио је Кирјоса и да ако покаже мањак интересовања за наставак меча да ће предузети кораке и још једном му сугерисао да може да добије помоћ лекара", наводи се у саопштењу турнира. 

Лајани је био централна тема вечерњег термина УС Опена, па су новинари питали и Новака Ђоковића за коментар о судији.

"Схватам зашто су људи, можда и Ербер, изнервирани због онога што се догодило. Разумљиво је. Судија мора бити неутралан. Али сви који знају Мохамеда знају добро да је другачији од осталих. Увек је позитиван, смеје се, покушава да ту енергију донесе на терен. Воли да од тога направи шоу. Знајући Мохамеда, не верујем да је то урадио из било ког другог разлога осим да заиста помогне Нику да схвати да ако настави то да ради, можда ће добити казну или упозорење. Нисам видео шта је тачно било, од онога што сам чуо, знајући Мохамеда, мислим да је то урадио на пријатељски начин. Вероватно није желео да то звучи као да прети НИку. С друге стране, схватам зашто људи сматрају да није требало то да уради", рекао је Ђоковић. 

У сваком случају, након овог бизарног догађаја, Кирјос је добио 19 од преосталих 25 гемова и савладао Ербера у четири сета. 

"Лајанијева реакција није утицала на мене нимало", рекао је Аустралијанац после меча и био помало и саркастичан, "Да водим сет и 3:0 у другом и да мом противнику Лајани тако прича, очигледно невероватан тенисер који је постигао много у тениској каријери, било би ме брига"

Кирјос ће у ИИИ колу УСО играти са Роџером Федерером. 

"То није улога судије. Али разумем шта је желео да уради. Дуго је био тамо. То је разговор, а разговор може да промени стање ума. То може физиотерапеут, лекар, судија", огласио се и Швајцарац.

Извор: Б92

Коментари / 0

Оставите коментар