ЛЕ: Ренџерси се глупирали, па ушли у Лигу Европе!

Морелосово помрачење ума! Екипа Стивена Џерарда утакмицу у Уфи завршила са деветорицом фудбалера на терену! Џерард вратио Ренџерс у Европу! Легендарни енглески фудбалер, данас млади тренер, увео је екипу из Глазгова у прву групу од 2010. године.

Фудбал 30.08.2018 | 18:25
Најтрофејнији шкотски клуб Глазгов Ренџерс вратио се на европску сцену после осам година одсуства. Полицајци су у реваншу плеј-офа за Лигу Европе као гости одиграли 1:1 против руске Уфе и тако „одбранили“ победу од 1:0 из прве утакмице у Шкотској.

Меч у Уфи имао је узбудљив ток. Гости су повели у деветом минуту преко Овијемуна Ејарије и тај погодак отворио је врата пласмана у групну фазу.

Ипак, није све могло да буде једноставно. Дмитриј Сусујев је у 32. минуту искористио додавање Пауревића и постигао изједначујући гол.

А четири минута касније невероватну глупост направио је Алфредо Морелос. Нападач Ренџерса је у једном минуту добио два жута картона и то због свађе са судијом, па је морао у свлачионицу пре времена.

Напала је Уфа после тога, а Ренџерс је морао грчевито да се брани. Ствари су постале још теже за екипуСтивена Џерарда када је искључен и Џо Фланаган јер је ударио противника лактом у главу.

Упркос свим глупостима и непромишљеним потезима, фудбалери шкотског клуба пласирали су се у групну фазу ЛЕ.

Глазгов Ренџерс је успео!

Под вођством Стивена Џерарда шкотски клуб је прошао четири кола квалификација за Лигу Европе и изборио прву европску јесен после осам година.

Екипа "Стивија Џија" одбранила је предност на терену руског клуба УФА и са два играча мање ушла у групну фазу. Резултат у Глазгову био је 1:0 за Ренџерс, а у Русији 1:1. Гости су изборили пласман голом младог везисте Ливерпула Овија Ежарије у 9. минуту, а домаћи су покушали да колико-толико узврате поготком Димитрија Сисијева за домаће у 32.

Џерардов тим прескочио је четири препреке у квалификацијама и прошао кроз циљ после успеха у двомечима против македонског Шкупија, Осијека, Марибора и Уфе.

Последњи пут Ренџерс је учествовао у групној фази евро-такмичења 2010, када је играо групну фазу Лиге шампиона, па потом дошао до осмине финала Лиге Европе. У међувремену је уследио финансијски крах клуба и нови почетак у четвртој лиги.

Европа је тада била веома далеко од "Ајброкса", али је Џерард ипак вратио на стадион једног од два шкотска најпопуларнија клуба.