LE: Rendžersi se glupirali, pa ušli u Ligu Evrope!

Morelosovo pomračenje uma! Ekipa Stivena Džerarda utakmicu u Ufi završila sa devetoricom fudbalera na terenu! Džerard vratio Rendžers u Evropu! Legendarni engleski fudbaler, danas mladi trener, uveo je ekipu iz Glazgova u prvu grupu od 2010. godine.

Fudbal 30.08.2018 | 18:25
Najtrofejniji škotski klub Glazgov Rendžers vratio se na evropsku scenu posle osam godina odsustva. Policajci su u revanšu plej-ofa za Ligu Evrope kao gosti odigrali 1:1 protiv ruske Ufe i tako „odbranili“ pobedu od 1:0 iz prve utakmice u Škotskoj.

Meč u Ufi imao je uzbudljiv tok. Gosti su poveli u devetom minutu preko Ovijemuna Ejarije i taj pogodak otvorio je vrata plasmana u grupnu fazu.

Ipak, nije sve moglo da bude jednostavno. Dmitrij Susujev je u 32. minutu iskoristio dodavanje Paurevića i postigao izjednačujući gol.

A četiri minuta kasnije neverovatnu glupost napravio je Alfredo Morelos. Napadač Rendžersa je u jednom minutu dobio dva žuta kartona i to zbog svađe sa sudijom, pa je morao u svlačionicu pre vremena.

Napala je Ufa posle toga, a Rendžers je morao grčevito da se brani. Stvari su postale još teže za ekipuStivena Džerarda kada je isključen i Džo Flanagan jer je udario protivnika laktom u glavu.

Uprkos svim glupostima i nepromišljenim potezima, fudbaleri škotskog kluba plasirali su se u grupnu fazu LE.

Glazgov Rendžers je uspeo!

Pod vođstvom Stivena Džerarda škotski klub je prošao četiri kola kvalifikacija za Ligu Evrope i izborio prvu evropsku jesen posle osam godina.

Ekipa "Stivija Džija" odbranila je prednost na terenu ruskog kluba UFA i sa dva igrača manje ušla u grupnu fazu. Rezultat u Glazgovu bio je 1:0 za Rendžers, a u Rusiji 1:1. Gosti su izborili plasman golom mladog veziste Liverpula Ovija Ežarije u 9. minutu, a domaći su pokušali da koliko-toliko uzvrate pogotkom Dimitrija Sisijeva za domaće u 32.

Džerardov tim preskočio je četiri prepreke u kvalifikacijama i prošao kroz cilj posle uspeha u dvomečima protiv makedonskog Škupija, Osijeka, Maribora i Ufe.

Poslednji put Rendžers je učestvovao u grupnoj fazi evro-takmičenja 2010, kada je igrao grupnu fazu Lige šampiona, pa potom došao do osmine finala Lige Evrope. U međuvremenu je usledio finansijski krah kluba i novi početak u četvrtoj ligi.

Evropa je tada bila veoma daleko od "Ajbroksa", ali je Džerard ipak vratio na stadion jednog od dva škotska najpopularnija kluba.