Лига Куп: Евертон лако, Њукасл испао!

Њукаслова одбрана не може да издржи ни два минута, Евертон рутински, одличан и Милвол! У Лига купу Енглеске. . .

Фудбал 29.08.2018 | 23:49
Није то главобоља, то већ постаје хронична мигрена за Рафаела Бенитеза. Њукасл после три кола у Премијер лиги има само један бода, а још једна лоша партија и у Лига купа. Друголигаш Нотингем Форест избацио је Свраке у другом колу такмичења, пошто одбрана Њукасла није могла да потраје ни два минута. И то два пута за 3:1 на Сити Граунду.

Нису се играчи још поштено ни ознојили, а Сем Бајрам је поред Кенедија прошао као поред чуња и у трепавицу гађао Дарила Марфија. Тако искусан нападач овакве поклоне оберучке прихвата, а Њукасл чак ни у судару са друголигашем није тим који може да тако лако до противничке мреже. Међутим, нису ни Шумари тим светске класе. Пала је концетрација у судијској надокнади што је Соломон Рондон умео да казни и у 92. минуту изједначи резултат на 1:1.

Само да би још једном на површину испливао губитнички менталитет Бенитезовог тима. Ни сада није прошло пуна два минута, а дефазивци гостујућег тима су једноставно нестали са терена, па је Мети Кеш у 94. минуту погодио за 2:1. А онда у 97. и Жил Дијас, тек да на Сент Џејмс Парку схвате колико су заиста лоши.

Евертон је био много сигурнији и головима Гилифја Сигурдсона и 21-годишњег Доминка Калверт-Левина, вечерас двоструког стрелца, отписао Ротерам са 3:1. Изненађења није било ни на чувеном Дену где је Милвол успео да се искобеља из канала и после преокрета савлада трећелигаша Плимут са 3:2.