Liga Kup: Everton lako, Njukasl ispao!

Njukaslova odbrana ne može da izdrži ni dva minuta, Everton rutinski, odličan i Milvol! U Liga kupu Engleske. . .

Fudbal 29.08.2018 | 23:49
Nije to glavobolja, to već postaje hronična migrena za Rafaela Beniteza. Njukasl posle tri kola u Premijer ligi ima samo jedan boda, a još jedna loša partija i u Liga kupa. Drugoligaš Notingem Forest izbacio je Svrake u drugom kolu takmičenja, pošto odbrana Njukasla nije mogla da potraje ni dva minuta. I to dva puta za 3:1 na Siti Graundu.

Nisu se igrači još pošteno ni oznojili, a Sem Bajram je pored Kenedija prošao kao pored čunja i u trepavicu gađao Darila Marfija. Tako iskusan napadač ovakve poklone oberučke prihvata, a Njukasl čak ni u sudaru sa drugoligašem nije tim koji može da tako lako do protivničke mreže. Međutim, nisu ni Šumari tim svetske klase. Pala je koncetracija u sudijskoj nadoknadi što je Solomon Rondon umeo da kazni i u 92. minutu izjednači rezultat na 1:1.

Samo da bi još jednom na površinu isplivao gubitnički mentalitet Benitezovog tima. Ni sada nije prošlo puna dva minuta, a defazivci gostujućeg tima su jednostavno nestali sa terena, pa je Meti Keš u 94. minutu pogodio za 2:1. A onda u 97. i Žil Dijas, tek da na Sent Džejms Parku shvate koliko su zaista loši.

Everton je bio mnogo sigurniji i golovima Gilifja Sigurdsona i 21-godišnjeg Dominka Kalvert-Levina, večeras dvostrukog strelca, otpisao Roteram sa 3:1. Iznenađenja nije bilo ni na čuvenom Denu gde je Milvol uspeo da se iskobelja iz kanala i posle preokreta savlada trećeligaša Plimut sa 3:2.