Цвајта: Тероде хет-триком запалио Рајн Енерги!

Шок у Фирту - Гројтер у надокнади са играчем више испустио 2:0! Занимљиви окршаји у немачкој Цвајти, Јарчеви се пробили на врх табеле.

Фудбал 25.08.2018 | 16:00
Келн се озбиљно намучио против Ауеа, али је на крају срушио неугодног противника хет-триком сјајног Симона Теродеа и дошао на чело немачке Цвајте, где га многи виде и на крају сезоне - 3:1 (1:1).

Посао знатно квалитетнијем домаћину у овој утакмици озбиљно је закувао Клеменс Фандрих, који је постигао фантастичан гол у 29. минуту, само три минута после водећег Теродеовог гола. На ново вођство домаћина чекало се све до 69. минута, када је Тероде одлично сачекао центаршут Клеменса на другој стативи. Све је дефинитивно било решено у 89. минуту, када је Тероде овога пута сам избио пред гол гостију и прецизним ударцем савладао Мартина Манела.

У Фирту се једно сасвим пријатно послеподне претворило у право помрачење и то после буквано два последња напада на утакмици. Домаћин је од 45. минута имао играча више, потом је головима Мора и Кеите Руела стекао два гола предности и чврсто их држао до самог финиша утакмице, а онда су Клемент у 89. минуту и Бедер донели велики бод већ отписаном Падерборну.

Нерешено је било и у окршају између Магдебурга и Инголштата (1:1), па су два тима остала при дну табеле са само два освојена бода.

НЕМАЧКА 2 - 3. КОЛО