Cvajta: Terode het-trikom zapalio Rajn Energi!

Šok u Firtu - Grojter u nadoknadi sa igračem više ispustio 2:0! Zanimljivi okršaji u nemačkoj Cvajti, Jarčevi se probili na vrh tabele.

Fudbal 25.08.2018 | 16:00
Keln se ozbiljno namučio protiv Auea, ali je na kraju srušio neugodnog protivnika het-trikom sjajnog Simona Terodea i došao na čelo nemačke Cvajte, gde ga mnogi vide i na kraju sezone - 3:1 (1:1).

Posao znatno kvalitetnijem domaćinu u ovoj utakmici ozbiljno je zakuvao Klemens Fandrih, koji je postigao fantastičan gol u 29. minutu, samo tri minuta posle vodećeg Terodeovog gola. Na novo vođstvo domaćina čekalo se sve do 69. minuta, kada je Terode odlično sačekao centaršut Klemensa na drugoj stativi. Sve je definitivno bilo rešeno u 89. minutu, kada je Terode ovoga puta sam izbio pred gol gostiju i preciznim udarcem savladao Martina Manela.

U Firtu se jedno sasvim prijatno poslepodne pretvorilo u pravo pomračenje i to posle bukvano dva poslednja napada na utakmici. Domaćin je od 45. minuta imao igrača više, potom je golovima Mora i Keite Ruela stekao dva gola prednosti i čvrsto ih držao do samog finiša utakmice, a onda su Klement u 89. minutu i Beder doneli veliki bod već otpisanom Paderbornu.

Nerešeno je bilo i u okršaju između Magdeburga i Ingolštata (1:1), pa su dva tima ostala pri dnu tabele sa samo dva osvojena boda.

NEMAČKA 2 - 3. KOLO