ФРА: Лион сигуран против Стразбура!

Екипа Лиона победила је Стразбур са 2:0 у трећем колу Лиге 1.  Лионово искупљење уз слалом Траореа.  Олимпик славио против Стразбура с 2:0.

Фудбал 24.08.2018 | 23:51
Домаћи фудбалери до тријумфа су дошли головима Теријеа у 42. минуту и Траореа у 64.

После три одиграна кола Лион има две победе и пораз и налази се на четвртом месту, док је Стразбур девети са скором 1/1/1.

У наредном колу Лион чека Ницу, односно Стразбур Нант.

Набил Фекир је играо тек око десетак минута вечерас за Лион, али је и без њега тим Бруна Женесија обезбедио нова три бода у француској Лиги 1. Лавови су дочекали Стразбур и славили с лаганих 2:0 (1:0).

Први гол постигао је Мартин Терије на одлично додавање Ферлана Мендија који је прошао кроз целу одбрану Стразбура.

А, посебно је био леп погодак Бертранда Траореа. Бивши фудбалер Челсија провозао је одбрану противника, као и голмана, и после супервелеслалома само послао лопту у мрежу немоћног Стразбура.

С обзиром на то да је Лион пре овог меча поражен на гостовању Рену, Лавови су морали да оперу флеке и да се искупе пред домаћим навијачима. То им је и пошло за руком.

Тренер Лиона је искористио шансу па је у последњих десетак минута пружио шансу Набилу Фекиру који се полако враћа у такмичарску форму. Ово су му први минути у овој сезони.

Довољно да Лион буде тренутно на 4. позицији на табели са шест освојених бодова.